statystyki

Prawo korporacyjne a sprzeczność z ustawą

autor: Szczepan Borowski26.03.2015, 11:30; Aktualizacja: 26.03.2015, 11:45
dr Tomasz Niedziński radca prawny z Kancelarii Prawniczej Tomasz Niedziński i Wspólnicy

dr Tomasz Niedziński radca prawny z Kancelarii Prawniczej Tomasz Niedziński i Wspólnicyźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Osoba, która złożyła w organach nadzoru budowlanego informację o okolicznościach uzasadniających wszczęcie postępowania w sprawach odpowiedzialności zawodowej, nie jest jego stroną

TEZA Osoba, która złożyła w organach nadzoru budowlanego prośbę lub poinformowała o okolicznościach uzasadniających wszczęcie postępowania w przedmiocie odpowiedzialności zawodowej, nie jest stroną w rozumieniu kodeksu postępowania administracyjnego w postępowaniu wyjaśniającym, w tego typu sprawach.

STAN FAKTYCZNY Do okręgowego rzecznika odpowiedzialności zawodowej Izby Inżynierów Budownictwa wpłynęła skarga inwestora o wszczęcie postępowania w sprawie odpowiedzialności zawodowej kierownika prowadzącego budowę budynku mieszkalnego.

Skarżąca wskazała, że budynek na skutek zaniedbań kierownika jest obarczony szeregiem wad konstrukcyjnych. W związku z brakiem reakcji organu złożyła w sądzie administracyjnym skargę na bezczynność. Rzecznik wyjaśnił, że do zarzucanej bezczynności nie doszło z uwagi na to, że po otrzymaniu sygnału wszczął postępowanie wyjaśniające, które zakończył po 26 dniach umorzeniem z uwagi na przesłanki z art. 100 ustawy Prawo budowlane (Dz.U. z 2013 r. poz. 1409 ze zm.). Wojewódzki sąd administracyjny odrzucił skargę. Skarżąca złożyła skargę kasacyjną.


Pozostało jeszcze 87% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane