statystyki

Fałszywe zeznania godzą w dobre imię

16.01.2015, 06:18; Aktualizacja: 16.01.2015, 14:40

Sprawca wypadku, który próbował zrzucić winę na innego kierowcę i przed sądem przedstawił nieprawdziwą wersję zdarzeń, zapłaci za naruszenie dóbr osobistych osoby, którą oczernił - uznał Sąd Okręgowy w Tarnowie.

Sprawa dotyczyła dwóch mężczyzn K.M. i S.T., którzy byli uczestnikami wypadku. Problem w tym, że ich wersje odnośnie przebiegu zdarzenia i osoby odpowiedzialnej za jego spowodowanie różniły się od siebie. Według K.M. do stłuczki doszło z winy S.T., z kolei S.T. odpowiedzialnością obarczał K.M.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce wypadku wstępnie ustalili, że sprawcą wypadku był S.T. Jednak wyjaśnienia mężczyzny złożone w toku postępowania przygotowawczego, a dotyczące przebiegu zdarzenia, doprowadziły do skierowania przeciwko K.M. wniosku o ukaranie.

Po przeprowadzeniu postępowania dowodowego, ustaleniu przebiegu zdarzenia przez biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i trwającym rok postępowaniu K. M. został ostatecznie uniewinniony od zarzucanego mu sprawstwa kolizji. Skazany za nieumyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa został natomiast S.T.


Pozostało jeszcze 75% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • Joanna Żakowska(2015-01-16 16:08) Zgłoś naruszenie 00

  A jeśli dobra osobiste narusza sąd , prokuratura , biegli, US to do kogo ma się zwrócić o odszkodowanie prosty obywatel ?

  Odpowiedz
 • felus(2015-01-16 19:34) Zgłoś naruszenie 00

  Joanna, proponuję PO w Koszalinie. Jeden z prokuratorów za firko, słowo, bawi się w adwokata, składających po złożeniu przesięgi, fałszywe zeznania w procesie cywilnym, do NRA odradzam, bo ta wybroni adwokata oszusta, a najlepiej pisać skargę do Pana Boga, bo w tym kraju sprawiedliwość jest dla trzymających władzę, nawet jeśli jest to tylko podwórko.

  Odpowiedz
 • Joanna Żakowska(2015-01-16 19:52) Zgłoś naruszenie 00

  @felus . W Warszawie to samo . No niby mamy XXI w. a ciągle barbarzyństwo . Rzeczywiście została tylko modlitwa bo odpowiednich znajomości nie mam . Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • felus(2015-01-16 20:15) Zgłoś naruszenie 00

  Joanno, nie potrafię pomoc, bardzo mi przykro. Ja nadal walczę, ale są jeszcze w tym kraju funkcjonariusze wymiaru niesprawiedliwości, którzy są poza układem. Pewien prokurator, ale nie ten z Koszalina, jest moim "światełkiem w tunelu".

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane