statystyki

Polityk będzie kwestionować wyroki

autor: Ewa Ivanova14.08.2014, 06:49; Aktualizacja: 14.08.2014, 08:37

Minister sprawiedliwości niczym szeryf będzie mógł interweniować w każdej sprawie karnej. Efekt? Tabloidy zaczną dyktować, w jakich sprawach należy wnieść kasację – twierdzą eksperci.

Posłowie chcą, aby minister sprawiedliwości mógł wnosić kasacje nadzwyczajne w sprawach karnych. Swój projekt zmian kodeksu postępowania karnego przedstawili jeszcze w 2012 r. Pomysł ma spore szanse na akceptację większości parlamentarnej, mimo że wyszedł spod ręki opozycyjnego klubu PiS. Podobne rozwiązanie przewidywał bowiem minister sprawiedliwości w przepisach projektowanej ustawy – Prawo o prokuraturze. Nic więc dziwnego, że z nieoficjalnych wypowiedzi przedstawicieli resortu wynika, że ministerstwo nie będzie się sprzeciwiało poselskiemu projektowi. Zwłaszcza że los zmian w ustawie o prokuraturze stoi pod znakiem zapytania. Gotowy dokument od lutego leży na biurku sekretarza Rady Ministrów i czeka na skierowanie pod obrady rządu.


Pozostało jeszcze 87% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

 • M.M.(2014-08-14 12:09) Zgłoś naruszenie 00

  Przez cztery lata przechodziłem piekło z tzw polskim wymiarem sprawiedliwości.
  Policjańci i prokuratura robili co chcieli - zniszczyli mi firmę , 40 ludzi wysłali na bruk , 20 cystern zabrała *********** po 2 latach użytkowania i spłacania rat - za rok byłyby już mojej firmy.
  Zniszczyli ogromny majątek bezkarnie.
  A prokurator Seremet nie zrobił nic w tej sprawie , podobno nie mniał uprawnień.
  A sądy polskie wydawały postanowienia w sprzeczności innych spraw - spraw podobnych. A więc robili co chcieli.
  To jest dopiero mafia , do której należą też komornicy. Oni sprzedają majątki firm swoim rodzinom i rodzinom z tzw wymiaru sprawiedliwości za bezcen.
  Obecnie mam taką firmę w Niemczech i jestem tu bezpieczny bo niema tu mafii sądowo - komorniczej wspieranej przez policję.
  Brawo zmiana przepisów jest potrzebna i to NATYCHMIASTOWA.
  Poptrzcie sobie na programy Jaworowiczowej , Polsatu - Państwo w Państwie oraz na wiele artykułów prasowych i innych programów telewizyjnych o profilu interwencyjnym.
  Najwyższy czas skończyć z tym układem. Zresztą tu prasa zachodnia nie zostawia suchej nitki na polsce piszą o przemycie alkocholu , papierosów czy narkotyków z polski pod nadzorem CBś - PISZĄ , ŻE SOLO przemytnicy nie podziałają a wiedzę czerpią od nich i od złapanych kurierów.
  Pozdrawiam zdroworozsądkowo myślących obywateli polskich.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane