statystyki

Głosowanie w sprawie uboju rytualnego przełożone. Sawicki: nie było politycznych targów

26.06.2014, 09:51; Aktualizacja: 26.06.2014, 10:05
Krowa, bydło

Sawicki zapewnia, że PSL nie rozmawiał w ostatnim czasie z Platformą na temat projektu ws. uboju rytualnegoźródło: ShutterStock

Nie było politycznych targów ws. uboju rytualnego. Premier nie kupił naszych głosów - zapewniał w Poranku RDC minister rolnictwa Marek Sawicki odpierając medialne spekulacje na ten temat.

Reklama


Reklama


Sejm miał dziś głosować nad wnioskiem o odrzucenie projektu ustawy dopuszczającej ubój rytualny, ale posłowie zajmą się tą sprawą dopiero na następnym posiedzeniu. Zdaniem Sawickiego, łączenie tego z wczorajszym wynikiem głosowania, jest infantylne.

- To nie jest sprawa istotna, w obliczu zagrożenia państwa podsłuchami, w obliczu zamachu stanu" - mówił minister.

Sawicki zapewnia, że PSL nie rozmawiał w ostatnim czasie z Platformą na temat projektu ws. uboju rytualnego. W ciągu czterech ostatnich spotkań koalicyjnych ten temat w ogóle nie był poruszany - mówił. Zdaniem ministra, sprawa powinna mieć charakter rozstrzygnięć prawno - administracyjnych i tym się zajmuje Trybunał Konstytucyjny.

Pod koniec sierpnia Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich złożył wniosek do Trybunału Konstytucyjnego wnioskując o sprawdzenie, czy ustawa o ochronie zwierząt, która nie przewiduje uboju rytualnego w Polsce, jest zgodna z konstytucją i Europejską Konwencją o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności.

Budzący kontrowersje ubój rytualny był w Polsce legalny do końca 2012 r., bo przepisy w jego sprawie zakwestionował Trybunał Konstytucyjny. Rząd próbował go przywrócić, ale w głosowaniu wystąpiły podziały w klubie PO.

Reklama


Źródło:IAR

Polecane

Reklama

 • Marek(2014-06-30 19:19) Odpowiedz 00

  PSL zmierza konsekwentnie do dna - pieniądz nawet śmierdzący jest im najważniejszy - proponuję aby wszyscy politycy i działacze partyjni optujący za przywróceniem uboju - wyjechali na sachsy do Izraela popracować w rzeźniach - jak im się spodoba to niech tam zostaną na zawsze

 • humanitarny(2014-06-27 16:32) Odpowiedz 00

  polska to nie izrael wiec won jude z polski

 • EWA(2014-12-05 23:33) Odpowiedz 00

  Jest ustawa o ochronie zwierzat ktora zabrania m.in. znecania sie nad zwierzetami! poderzniecie gardla i czekanie az sie ta istota wykrwawi,zeby go potem skonsumowac to istne barbazynstwo!!!

  a mysle, ze Polacy nie sa w 21 wieku juz barbarzyncami - koledzy z PSL jak i innych partii pochodza przewaznie ze wsi totez maja nadal stycznosc ze zwierzetami i powinni je chronic przed wandalizmem!
  niech dadza zamiast "rytualnego" mieska tym ludziom pozabijac u nich w domu na stole jadalnym takie zwierzatka i kazac im sie przygladac jak to zwierzatko umiera! - moze sami odstapia od tego sportu i zaczna jesc owsianke jak ja!
  a poza tym mamy w Polsce wielu obywateli wiec nalezaloby takie zagadnienie rozstrzygnac w drodze przeglosowania tak lub nie !!! jestem pierwsza na 40 milionow NIE. Polska jest chrzescijanskim krajem i cywilizowanym. Mordowac bestialsko zwierzat nie chcemy.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama