statystyki

Zasady przedłużania śledztw nie mogą być zmieniane w sprzeczności z ustawą

autor: Ewa Ivanova19.03.2014, 00:00; Aktualizacja: 19.03.2014, 09:21

Andrzej Seremet uchylił zarządzenie prokuratora rejonowego w Krośnie. Szef tamtejszej jednostki zarządził w lipcu 2013 r., że decyzje o przedłużeniu śledztw zleconych policji, a także tych prowadzonych osobiście przez prokuratorów, będzie podejmował prokurator rejonowy lub jego zastępca. Śledczy prowadzący lub nadzorujący sprawy zostali zobowiązani do składania wniosków o przedłużenie śledztwa, w których wskazywaliby przyczyny jego nieukończenia oraz przedstawiali wykaz czynności niezbędnych do merytorycznego zakończenia postępowania.

Zarządzenie zakwestionowali prokuratorzy ze Związku Zawodowego Prokuratorów i Pracowników Prokuratury. Wnioskowali do prokuratora generalnego o jego uchylenie jako niezgodnego z prawem i naruszającego niezależność prokuratorów. „Analiza treści (...) zarządzenia wskazuje, że nie znajduje ono oparcia w obowiązujących przepisach” – potwierdził Andrzej Seremet w piśmie uchylającym zarządzenie.


Pozostało jeszcze 57% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane