statystyki

Marka adwokat nie potrzebuje reklamy?

autor: Ewa Maria Radlińska15.11.2013, 10:00; Aktualizacja: 15.11.2013, 14:39
Jerzy Nauman

Jerzy Naumann adwokat prowadzący własną kancelarię w Warszawie, były prezes Wyższego Sądu Dyscyplinarnego Adwokaturyźródło: Materiały Prasowe
autor zdjęcia: materialy prasowe

W niektórych zajęciach liczą się przede wszystkim umiejętności oraz szczególna staranność w zabieganiu o efekt, a nie tylko sam efekt.

Zakaz w postaci zapisanej liczy zaledwie nieco ponad 50 lat, bo dopiero w 1961 r. adwokatura postanowiła, skutkiem szerzenia się uchybień, spisać podstawowe zasady wykonywania zawodu. O wiele lepiej zatem mówić o zwyczaju. A ten kształtował się przez kilka tysięcy lat. Funkcja obrońcy pojawiła się równocześnie z wymyśleniem przez ludzkość czegoś takiego, jak sąd i wymierzanie sprawiedliwości. Dobrze więc zdać sobie sprawę, że rozmawiając o reklamowaniu się adwokatów, musimy sięgnąć do korzeni zawodu, a tak naprawdę – do istoty posługi. Zatem pytanie, czy adwokaci powinni, czy nie powinni się reklamować, jest zakorzenione nie w obecnej, przemijającej sytuacji, lecz w odpowiedzi o istotę służby społecznej adwokata.


Pozostało jeszcze 95% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

  • Konrad(2014-06-24 20:38) Zgłoś naruszenie 10

    ostatnio w sprawie związanej z prawem rodzinnym reprezentował mnie w Warszawie adwokat Jerzy Bedełek, o którym dowiedziałam się od znajomych. jeśli ktoś robi coś dobrze to wiadomo, że będzie o nim słychać niezależnie od tego czy chodzi o adwokata czy każdą inną usługę

    Odpowiedz
  • :)(2013-11-16 09:23) Zgłoś naruszenie 00

    Reklama potrzebna jest wszędzie, jeśli tylko jest szczera! Dla adwokatów mogła by brzmieć:
    Nasze usługi pozwolą ci zrozumieć że prawo to nie wszystko, liczą się jeszcze znajomości. Za niewielkie pieniądze możesz być w pełni usatysfakcjonowany. Nie bądź sknerą i nie zwlekaj, tylko u nas interpretacja prawa jest jedynie niezawodna!!!

    Odpowiedz
  • amur 64(2013-11-16 13:14) Zgłoś naruszenie 00

    za wygraną 30000 zl adwokat żąda 10000 + 2400 przysądzone przez Sąd. Etyczne to jak cholera.

    Odpowiedz
  • ja adw.(2013-11-17 14:12) Zgłoś naruszenie 00

    @ amur 64

    Przepraszam, czy ten konkretny adwokat przykładał Ci pistolet do głowy, że musiałeś się godzić na taką kwotę? Adwokatów jak mrówków, można wybrać innego, tańszego, zwłaszcza wśród młodych. Wzięliby te 2400 + VAT z pocałowaniem ręki. Skoro podpisałeś umowę na taką kwotę, to o co płacz, bo nie rozumiem? Skoro kwota nie odpowiadała, można było wziąć innego adwokata - raczej znalazłbyś ich sporo, bo stawka, jaką podajesz, przy tej wartości przedmiotu sporu, jest wygórowana, ale skoro się na taką zgodziłeś, to nie masz powodu do płaczu.

    Odpowiedz
  • emeryt(2013-11-16 15:18) Zgłoś naruszenie 00

    Około 1 miesiąca temu mój kolega miał sprawę w Sądzie Okręgowym w Płocku. Reprezentowała go pani mecenas Joanna M. Nie spotkałem dawno
    tak błyskotliwej i odpowiedzialnej osoby. Oczywiście sprawa wygrana.

    Odpowiedz
  • @2 amur 64(2013-11-16 22:24) Zgłoś naruszenie 00

    2400 to od strony przeciwnej, więc nie zaglądaj adwokatowi w portfel, bo to nieładnie.

    Spróbuj wygrać bez adwokata, przecież to takie proste. Tylko nie krzycz o niesprawiedliwych sądach, jeśli przegrasz.

    Odpowiedz
  • Piotr Samon(2015-03-18 15:29) Zgłoś naruszenie 00

    Ja ze swojej strony miałem dość kancelarii z Warszawy, które biorą naprawdę spore pieniądze za praktycznie wszystko. Od roku korzystam z usług adwokata z Łodzi (Mec. Wróblewski) przez ten czas oszczędziłem kilkadziesiąt dobrych tysięcy złotych tylko na sprawach o zapłatę. Moi znajomi też tak zaczynają robić bo to się opłaca.

    Odpowiedz