statystyki

Pobieraczek.pl oskarża o zniesławienie inicjatora zbiorowego pozwu

autor: Piotr Szymaniak22.11.2012, 09:02; Aktualizacja: 22.11.2012, 09:55
Liczba internautów skarżących wspólnie Pobieraczka zbliża się do 400

Liczba internautów skarżących wspólnie Pobieraczka zbliża się do 400źródło: ShutterStock

Jeden z właścicieli firmy Eller Service s.c., do której należy serwis Pobieraczek.pl,oskarża o zniesławienie inicjatora pozwu zbiorowego przeciw firmie Huberta Osińskiego.

Reklama


Reklama


– W akcie oskarżenia Rafał Peisert zarzuca mi m.in. używanie sformułowań typu „oszust” użytych jako tagi do wątków na forum Pozywamy-Zbiorowo.pl – informuje Hubert Osiński.

– Zastanawiające, że z tysięcy innych internautów psioczących w sieci na działania serwisu Pobieraczek.pl wybrał właśnie mnie. Zapewne to przypadek, a ów prywatny akt oskarżenia został przygotowany jeszcze przed złożeniem pozwu zbiorowego w Gdańsku i nie ma z tym żadnego związku – ironizuje.

Współwłaściciel serwisu oskarża inicjatora pozwu zbiorowego o popełnienie przestępstwa z art. 212 kodeksu karnego, czyli zniesławienie. Grozi za to do roku pozbawienia wolności.

Portal Pobieraczek.pl umożliwia pobieranie plików w Internecie. Zanim internauta mógł z niego skorzystać, najpierw musiał się zarejestrować w portalu, podając imię, nazwisko, adres zamieszkania, datę urodzenia, e-mail, oraz zaakceptować regulamin. Potem użytkownikom (dorosłym oraz dzieciom) spółka Eller Service wysyła wiadomości przypominające o uiszczeniu opłaty.

Zdaniem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów ich treść miała na celu zastraszenie konsumentów i wprowadzenie ich w błąd, by ostatecznie uregulowali należność za usługę. W rezultacie UOKiK nakazał przedsiębiorcy zaprzestanie stosowania takich praktyk i nałożył karę ponad 215 tys. zł.

Niezależnie od tego ponad 180 osób złożyło pozew zbiorowy przeciwko firmie.

– Odbyła się jak dotąd jedna rozprawa, na której sąd rozpatrywał, czy tego typu skarga może być złożona w formie pozwu zbiorowego.

Sąd uznał, że taki sposób jest właściwy i teraz z każdym dniem więcej poszkodowanych przyłącza się do pozwu – wyjaśnia Hubert Osiński. W tej chwili liczba internautów skarżących wspólnie Pobieraczka zbliża się do 400.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

 • Tupet przestępców jest przeogromny;(2012-11-22 10:45) Odpowiedz 00

  - bandyta mówi, że on chce w celi mieć laptopa,
  - napastnik skarży napadniętego, że ten miał czelność się bronić,
  - niedawno jeden ochroniarz był ciągany po sądach, bo pobił złodzieja - złodziej chce odszkodowania.

 • Małgośka45(2012-11-22 11:49) Odpowiedz 00

  Złodziej ma czelność oskarżać ! Ale ma tupet oszust który zarabia na oszukiwaniu ludzi i wyłudzaniu i zastraszaniu niewinnych ludzi żąda czego pytam czego ?Ale mamy gów... prawo w tym chorym kraju mordercy ,oszuści , złodzieje chodzą po ulicach śmieją sie a normalni ludfzie karani są .

 • M(2012-11-22 17:22) Odpowiedz 00

  Panowie od pavulonu też byli zdziwieni że nie pozwala im się "normalnie pracować" tylko ciąga po sądach. W SB to było normalne a teraz już nie!

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama