statystyki

Starasz się o zezwolenie na obrót alkoholem? Teraz będzie mniej dokumentów do złożenia

autor: Małgorzata Piasecka - Sobkiewicz16.11.2012, 09:44; Aktualizacja: 16.11.2012, 09:49
Alkohol

Alkoholźródło: Bloomberg

Mniej dokumentów do wniosku będzie dołączał przedsiębiorca ubiegający się o zezwolenie na obrót hurtowy napojami alkoholowymi. Resort gospodarki chce znieść obowiązek składania oryginałów dokumentów oraz ich kopii poświadczonych za zgodność z oryginałem.

Reklama


Reklama


Zmiany mają dotyczyć również procedury wnoszenia opłaty za wydanie zezwolenia.

Teraz uiszczana jest przed wydaniem zezwolenia. Oprócz tego resort chce znieść inny obowiązek, nakazujący dołączanie do wniosku odpisu z rejestru przedsiębiorców.

– Znowelizowane przepisy ustawy o swobodzie działalności gospodarczej zakazują organom administracji publicznej żądania od przedsiębiorców, aby składali razem z wnioskiem zaświadczenia o wpisie do CEIDG – przypomina radca prawny Piotr Czachorowski z Kancelarii Radców Prawnych Czachorowscy.

Zamiast decyzji inspektora sanitarnego potwierdzającego przydatność magazynów do przechowywania alkoholi resort proponuje też, aby firma składała zaświadczenie o wpisie do rejestru zakładów, który prowadzi powiatowy inspektor sanitarny.

Etap legislacyjny
Projekt rozporządzenia

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

  • Marek(2012-11-16 11:42) Odpowiedz 00

    Jeszcze troche i te sklepy bedą zamykane jak wiele innych Coraz większe koszty a mniej przywilei dla tych co prowadzą działalność

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Prawo na co dzień

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama