Zawody prawnicze: Doradcy prawni tylko z OC

autor: Łukasz Sobiech17.06.2011, 03:00; Aktualizacja: 17.06.2011, 13:44

Określenie zakresu usług, wprowadzenie obowiązku ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej oraz zachowania tajemnicy zawodowej przez magistrów prawa to najważniejsze poprawki wprowadzone wczoraj do ustawy o państwowych egzaminach prawniczych przez nadzwyczajną podkomisję działającą w ramach sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka.

Reklama


Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

  • Giovanna(2011-06-17 08:26) Odpowiedz 00

    Tylko w Polsce jest dziwny podział na adwokatów i radców prawnych a jak jeszcze dojdą jacyś doradcy to ludzie zaczną się gubić. Bez sensu ten pomysł.Doradcy będą jak doradcy finansowi -będą wmawiać ludziom że robią w zasadzie to samo co adwokaci i radcy ale za mniejszą kasę, tego że coś spartolą bo nie mają przygotowania to nie powiedzą.A w ogóle co to za zawód "doradca"

  • arti(2011-06-17 08:25) Odpowiedz 00

    Do Syxtus
    Oświeć nas, czemu rozdział II KW tak cie niepokoi? Skoro większość ludzi sama się broni i cie to nie martwi, to chyba obecność prawnika by im nie zaszkodziła.

  • CZAS NAGLI SZYBKO(2011-06-17 08:20) Odpowiedz 00

    POSPIESZYĆ SIĘ W PRACACH NAD TĄ USTAWĄ TAK ABY ZOSTAŁA UCHWALONA JESZCZE W TEJ KADENCJI SEJMU NIECH SDP TEGO PILNUJE !!!

  • kerii(2011-06-17 08:17) Odpowiedz 00

    Kochamy adwokatów widzę że oni kochają nas jeszcze mocniej jak się troszczą o obywateli i ich potrzeby. Tylko oni potrafią zagwarantować skuteczną obronę obywatela. Tylko oni potrafią wysłać na rozprawę aplikanta z półrocznym stażem i ten aplikant nic nie popsuje bo spływa na niego moc adwokata. To prawie super bohaterowie (Batman, Supermen) posiadają takie moce tajemne których nikt nie może posiadać.

    Boję się tylko tego że przez tych doradców pogniewają się na obywateli i przestaną ich bronić:(

  • Mówimy NIE !!!!(2011-06-17 07:43) Odpowiedz 00

    Precz z doradcami !!!
    Wprowadzenie ich spowoduje, że prawnicy będą zmuszeni do ganiania za klientem. Obniży się prestiż zawodu, spadną dochody, trzeba będzie stale obniżać ceny.

  • Montsegur(2011-06-17 07:19) Odpowiedz 00

    Ja bym jeszcze wprowadził obowiązek zamieszczania na pismach wnoszonych przez same strony który to "doradca" owo dzieło im napisał. Żeby wszystko było jasne. I był dowód dla ewentualnego postępowania o odszkodowanie.

  • Komentator(2011-06-17 07:11) Odpowiedz 00

    To krok w dobrym kierunku - lepiej żeby nie było przerostu formy nad treścią.

  • Syxtus(2011-06-17 06:18) Odpowiedz 00

    @ equi

    przeczytaj sobie kodeks wykroczeń ze szczególnym uwzględnieniem rozdziału II
    a może pojmiesz czemu wyłączono wykroczenia

  • Mariusz(2011-06-17 05:37) Odpowiedz 00

    Korporacje adwokackie bronią swoich .Nie ma sensu pisać skargi na adwokata! To inny organ powinien rozpoznawać skargi na adwokatów.

  • equi(2011-06-17 04:41) Odpowiedz 00

    Czemu prawo wykroczeń wyłączono?
    W sprawach o 500 zł będą wynajmować adwokatów za 3000 ?

    I dlaczego radcy prawni mają te uprawnienia? Nie zdawali egzaminów, nie przechodzili specjalistycznych szkoleń, a tzw. "patroni" nie mieli żadnego doświadczenia w tych dziedzinach prawa. Więc czemu oni mogą?