zaloguj się do e-DGP
statystyki

Przetargi: Rządowe zlecenia trafią tylko do solidnych firm

skomentuj

Organizator przetargu sam podejmie decyzję o wykluczeniu nierzetelnego wykonawcy. Nie będzie już potrzebował do tego prawomocnego wyroku sądowego. Obecnie zamawiający musi czekać z wykluczeniem niesolidnej firmy do wyroku nawet wtedy, gdy jej wina jest ewidentna.

Publikacja: 28 stycznia 2011, 03:00 Aktualizacja: 28 stycznia 2011, 09:14

Treść zablokowana

Aby przeczytać całość artykułu, musisz się zalogować. Jeśli posiadasz już login i hasło, wprowadź je. Jeśli nie, zapraszamy do bezpłatnej aktywacji konta.

Rejestracja jest darmowa!

Dostęp do treści w serwisie jest całkowicie bezpłatny. Wystarczy się zalogować. Jeśli jeszcze nie posiadasz konta, zapraszamy do jego stworzenia. Zajmie to nie więcej niż kilka minut.

Logowanie

Rejestracja › ‹ Logowanie › ‹ Zmiana hasła › ‹ Resetowanie hasła › ‹ Usuwanie konta

Rejestracja

Administratorem danych osobowych w rozumieniu ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz.U. z 2002 roku, nr 101, poz. 926 z późn. zm.) jest INFOR Biznes Sp. z o.o. z siedzibą ul. Okopowa 58/72,01-042 Warszawa i INFOR PL SA z siedzibą ul. Okopowa 58/72,01-042 Warszawa. Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez INFOR Biznes Sp. z o.o. i INFOR PL S.A., w celu świadczenia usług, w celu archiwizacji, a także sprzedaży produktów i usług oferowanych przez spółki Grupy INFOR PL oraz dla potrzeb działań marketingowych podejmowanych przez spółki z Grupy INFOR PL w tym przez INFOR Biznes Sp. z o.o. lub INFOR PL SA, samodzielnie lub we współpracy z innymi podmiotami. Dane osobowe mogą być udostępniane spółkom z Grupy INFOR PL, jak i podmiotom współpracującym lub uprawnionym organom. INFOR Biznes Sp. z o.o. jak i INFOR PL SA zapewniają realizację uprawnień wynikających z ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz.U. z 2002 roku, nr 101, poz. 926 z późn. zm.), w szczególności umożliwiają ich poprawianie, jak i uzyskanie informacji odnośnie przetwarzania danych.









Komentarze: 6

  • 1: Pełnomocnik z IP: 89.74.90.* (2011-01-28 09:29)

    No to ładnie!!! Nie mogę uwierzyć. Dlaczego nie dodano tego suuper rozwiązania do projektu nowelizacji pzp, nad którym pracuje UZP.

    Bo jak rozumem to projekt poselski, który nie musi przechodzić przez młyn formalnych konsultacji i uzgodnień międzyresortowych. Gratulacje dla UZP, który to popiera. Znów piaskiem w oczy przedsiębiocom! Już teraz jest totalna samowola zamawiających, a będzie jeszcze gorzej.

    Ten kto przygotował te zmiany nie widział na oczy umowy o zamówienie publicze. Zamawiający zastrzegają sobie prawo odstąpienia przez byle pierdołe.

    Będzie mozna szantażować firmy do woli.

  • 2: nie przenoście nam ustawy do z IP: 83.17.85.* (2011-01-28 11:14)

    niech wkońcu się ktoś od ustawy i da normalnie działać , raz loobby zamawiających a następnie wykonaców i tak w koło macieju a co zostało z 1994r...nic

  • 3: exPo2011 z IP: 89.228.119.* (2011-01-28 15:45)

    Definicja solidnej firmy
    Solidna firma to ta która wskazuje minister tudzież ludzie z jego polecenia.
    Lody! Lody kręcimy, lody!!!

  • 4: Ale śmierdzi korupcją . z IP: 91.150.139.* (2011-01-28 20:42)

    Ale się uśmiałem!!! Chyba to wymyśliła J.Pitera. Ryba zawsze psuje się od głowy. Lobby w przepisach i robota z góry. Ale jaja - już wstydu nawet nie maja.

  • 5: ROBEN z IP: 81.190.70.* (2011-01-28 22:34)

    Solidną firmę która "wygrywa" przetargi jest firma żony min.skarbu Grada.
    Lodziarstwo się kręci.

  • 6: znaffca z IP: 83.27.71.* (2011-01-30 16:47)

    przetargi i bez tej ustawy to komedia

Twój komentarz
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut.

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!
Zapisz się na bezpłatny newsletter Gazety Prawnej

Sonda:

Czy prezydent powinien podpisać ustawy reformujące system emerytalny

Wyszukaj w Encyklopedii

Galerie zdjęć

Twarze Biznesu

Zapisz się na bezpłatny newsletter