Straż miejska to nie policja. Nie może wnioskować o grzywnę za niewskazanie sprawcy wykroczenia

autor: Adam Makosz07.09.2010, 03:00; Aktualizacja: 07.09.2010, 09:50

Straż gminna nie może wnioskować o grzywnę za niewskazanie sprawcy. Takie uprawnienia ma policja, a wniosek straży powinien podlegać umorzeniu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (24)

 • CZYTELNIK(2010-09-07 11:24) Zgłoś naruszenie 00

  PANIE PEPLIŃSKI NIESTETY, ALE NIE JEST TO PIERWSZY WYROK Z CHOJNIC A TEJ SPRAWIE. NIE MA PAN WIEDZY A ROZGŁASZA PAN NIEPRAWDZIWE DANE. W OGÓLE DLACZEGO BRONI PAN PIRATÓW DROGOWYCH? TO SKANDAL, ŻEBY OSOBA, KTÓRA KIEDYŚ STAŁA PO STRONIE PRAWA TERAZ BRONIŁA TYCH CO TO PRAWO ŁAMIĄ. PAN PEPLIŃSKI BYŁ KOMENDANTEM STRAŻY MIEJSKIEJ W STAROGARDZIE GDAŃSKIM, ALE JUŻ NIE JEST. MOŻE DLATEGO AM ŻAL TERAZ DO WSZYSTKICH STRAŻNIKÓW.

  Odpowiedz
 • Gapcio(2010-09-07 10:22) Zgłoś naruszenie 00

  @ZK
  Ale dlaczego jeżeli ktoś faktycznie nie wie kto prowadził samochód ma odpowiadać za czyjeś wykroczenie?? Odpowiedzialność na zasadzie ryzyka właściciela pojazdu jest tylko w prawie cywilnym a nie w karnym. W karnym masz odpowiedzialność na zasadzie winy za własne czyny a nie czyjeś.

  Odpowiedz
 • ZK(2010-09-07 08:58) Zgłoś naruszenie 00

  I o co tu chodzi? Żeby piraci drogowi pozostali bezkarni? Niech sądy rozszerzą swoją wiedze o świecie o to, jak funkcjonuja podobne przepisy w innych krajach. Europejskich, a nie Trzeciego Świata. Polacy jeżdżą skandalicznie, a wina za to spada na państwo, które nie umie wymusić na nich bezpiecznych zachowań. Działania opisane w artykule to działanie na moją szkodę jako uzytkownika drogi.

  Odpowiedz
 • ciekawy(2011-01-25 11:59) Zgłoś naruszenie 00

  kto mi odpowie, zkąd się biorą strażnicy ? Przecież jak ktoś czuje powołanie do pilnowania prawa, to wstepuje do policji, przynajmniej ma prestiż i jest szanowany. Podejrzewam, że sa to odpady ludzkie, kaleki fizyczne albo psychiczne. I staje się jasne dlaczego oni są własnie tacy ,jacy są.Pelni kompleksów i niespełnionych marzeń, wyżywajacy się na innych.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane