Prezydent podpisał ustawę o kosztach komorniczych

30.03.2018, 18:30; Aktualizacja: 30.03.2018, 18:56
Kancelaria prezydenta informuje ponadto, że "ustawa utrzymuje tradycyjny podział kosztów na opłaty i wydatki".

Kancelaria prezydenta informuje ponadto, że "ustawa utrzymuje tradycyjny podział kosztów na opłaty i wydatki".źródło: ShutterStock

Podpisana w piątek ustawa o kosztach komorniczych określa zasady ich ponoszenia oraz tryb postępowania w sprawach dotyczących tych kosztów. Celem ustawy jest wprowadzenie przejrzystych zasad finansowania systemu egzekucji sądowej oraz przyjęcie rozwiązań motywujących dłużników do dobrowolnej spłaty zobowiązań stwierdzonych tytułami egzekucyjnymi - informuje Kancelaria Prezydenta.

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (29)

  • koleś(2018-03-30 21:27) Zgłoś naruszenie 289

    Ta ustawa miała na celu obniżenie zarobków komorników. Ale skutkiem będzie poważne utrudnienie życia gospodarczego w Polsce. Mieli zbiednieć komornicy a zbiednieje cała Polska. Taka zwykła polska zawiść w praktyce. Smutne ....

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • czujny(2018-03-31 09:22) Zgłoś naruszenie 274

    Ten kto pisał ten głupi komunikat nigdy nie czytał prawa zobowiązań. Świadczenie dobrowolne to świadczenie spełnione w chwili powstania zobowiązania (lub winnym terminie jeśli tak się strony umówiły). Co to za dobrowolna wpłata gdy wierzyciel musi korzystać z przymusu państwa w postaci starania się przed sądem o wyrok, a potem korzystania z komornika? Idąc tą logiką wszyscy skazani dobrowolnie odsiadują swoje wyroki...

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • WarenskiA(2018-03-31 08:11) Zgłoś naruszenie 227

    Ta ustawa jest dramatycznie niedopracowana. Nie wzięto pod uwagę żadnych badań obliczeń. To kolejna na potrzeby propagandy, że PiS złych prawników karze a biednych skrzywdzonych dłużników chroni. Przerażające i dołujące jest, że można produkować takie g...o prawne a szczytem zakłamania jest się chwalenie tym. Ale głupi naród wszystko kupi.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • AndrzejNie na socjalu(2018-03-31 08:26) Zgłoś naruszenie 229

    W Polsce egzekucja już jest wykastrowana a będzie za chwile fasadą. Ten któremu ktoś coś wisi niech nie liczy na system. Uzyskasz wyrok, ale prawo nakazuje zawiadomić dłużnika o wszczęciu egzekucji a on wtedy spokojnie wyciąga kasę z kat, idzie do pracodawcy i zmienia umowę na minimalne wynagrodzenie a rzeczy mu nie zajmiesz bo mówi ze nie jego. Polska złodziejska chroni złodzeji i oszustów. Ot takie społeczeñstwo.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Dominika z Lublina(2018-03-31 08:50) Zgłoś naruszenie 229

    Moje dwie koleżanki już straciły prace ja pracuje w kancelarii do czerwca. W wielu innych kancelariach teeż zwolnienia i likwidacje. Dziękuje dobra zmiano!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Obserwator niszczenia prrawa(2018-03-31 08:57) Zgłoś naruszenie 219

    Odwet na komornikach zrobiony. Teraz dopiero będzie można się przypodobać prawdziwym Polakom jak będą komornicy bankrutować. Już widzę te konferencje Jakiego i Ziobry. A jeszcze żeby trochę aresztowań zrobić. Na TVP info będzie super materiał. Dobra nasza bolszewicka zmiana!

    Odpowiedz
  • Głodujący prawnik(2018-03-31 14:05) Zgłoś naruszenie 188

    Ta ustawami i druga ustrojowa mana celu zniszczenie ludzi zajmujących się egzekucja sądowa. Służy by dłużnicy nie musieli oddawać kasy - oczywiście będą mieli więcej głosów bo dłużników dużo. Co za kraj za judaszowe srebnki niszczą i tak słaby system prawny. Sami wracamy do PRLu. Dramat. Jak czytają młodzi to niech nie uda na prawo bo ta władza nienawidził prawników. Lepiej zostać patrolem.

    Odpowiedz
  • szary pracownik egzekuucji(2018-03-31 08:46) Zgłoś naruszenie 176

    a skąd te stawki są czemu nie 9% czy 11,4 % czy14,3%? To takie widzimisie posłów. Kolejny przejaw totalnej ignorancji i buty władzy ehhh

    Odpowiedz
  • Podatnik (2018-03-31 22:39) Zgłoś naruszenie 172

    Na pierwszym miejscu przestańcie płacić te "bezprawne" podatki. Skoro prywatne pieniądze można nie oddawać to publicznych tym bardziej nie trzeba płacić. J... C pis, meneli na 500 plus którzy żyją z naszych pieniędzy. Skoro oni nie szanują naszych pieniędzy to my wpisujemy się z umowy społecznej jaką jest państwo polskie które miało nam gwarantować poszanowanie mienia i odzyskanie wierzytelności. VAT, podatki itp płacimy i przechodzimy kontrole żeby nas okradli? Chyba się coś zakompleksionemu Zbyszkowi po..... Ilo w pustej główce

    Odpowiedz
  • Niedobrze mi(2018-04-01 07:46) Zgłoś naruszenie 142

    Ale manipulacja. Przpisy są zdecydowanie gorsze niż poprzednie. Ludzie czy już naród jest tak zepsuty, że uznał, że długów nie trzeba spłacać? Co za dziadoski kraj co robi promocje dla niuczciwych a gnębi tych co szanują reguły. Czuje się w tym kraju prześladowany za szanowanie reguł. Najlepiej ma patologia, Nie pracować, pić, narobić dzieci - wsspolczesny wzór Polaka.

    Odpowiedz
  • Jarosław Niestety(2018-03-31 14:14) Zgłoś naruszenie 136

    Co dalej? Może teraz na tysiąc lat Polski anulujemy wszystkie nakazy zapłaty? I jeszcze 1000+! Żeby w normalnym kraju gnoić i niszczyć ludzi zajmujàcych się egzekucją wyroków Sądu?! Ustawy komornicze maja tylko na celu przymuszenie komorników do samozaorania. Zachęcam wszystkich do nieoddawania. Wystarczy lekko pokombinować i nic nie musicie oddawać. Dodatkowo będziecie podziwiani przez większość rodaków. Głosuj na PiS!

    Odpowiedz
  • Kotrappis(2018-04-01 07:40) Zgłoś naruszenie 124

    Przecież jak się policzy to tylko głupek będzie płacił od razu Oddawać w egzekucji będzie taniej niż RRSO przyczepek czy kredytu. Słuszną drogę obrała nasza władza żeby tak demoralizować ludzi. Nak jużtak im się niepodoba komornik to trzeba było rozwiazć ten zbędny urząd. Przecież Polacy tacy uczciwi.

    Odpowiedz
  • wasz pan(2018-04-01 13:22) Zgłoś naruszenie 1217

    chu...... wam w dup....komornicza ban.......mało nachapaliście się na ludzkiej biedzie.rowy kopać a nie egzekucją się zajmować.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Komornik(2018-03-31 07:56) Zgłoś naruszenie 911

    Nie ma co się denerwować kto ma rację komornicy czy lud Ikarze się około połowy 2019 r. Wtedy to będzie już wiadomo jak nowe prawo rozprawi się z egzekucja

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • StAAbrA(2018-03-31 12:52) Zgłoś naruszenie 86

    POdpisał też ustawkę , tak przy okazji , która umożliwi doszlusowanie do przygłupów z rządu , sejmu i reszty mafii państwowej - elementu kompatybilnego intelektualnie , ale za to nie tylko socjalnie bliskiego , jako nowego narybku rad nadzorczych państwowych spółek . Nowi POlscy obywatele też zacierają krogulcze łapy . Koniaczek będzie lał się strumieniami .

    Odpowiedz
  • fiskus(2018-04-02 22:25) Zgłoś naruszenie 82

    Nigdzie w świecie kwota wolna od potrąceń nie jest powiązana z minimalną płacą. Zawsze jest to kwota niższa. Etpcz wielokrotnie orzekł że wierzyciel powinien uzyskać zaspokojenie. Tylko w Polsce tak jest że złodziej dłużnik na minimalnej nie musi nic oddawać. Dlatego w świecie zdarzają się niższe opłaty bo dzięki temu 75_80% egzekucji jest skutecznych i jest z czego ją finansować bez nadmiernego obciążenia 20% dłużników. U nas jest na odwrót 80% egzekucji bezskutecznych a 20% skutecznych. Później się dziwicie że ktoś sprzedaje wierzytelności lub inni płacą wysokie ceny za usługi i towary. Może ktoś w końcu dostosuje przepisy. Jeszcze emerytom podwyzszyli kwot wolną a wnuczki się cieszą z babcią że samochód i mieszkania za darmo. Tylko spadek odrzucić i lala. Drogie państwo polskie wy okradacie na spółkę z dliznikami wierzycieli. To się nazywa szmaciarstwo

    Odpowiedz
  • Mnb(2018-03-31 05:31) Zgłoś naruszenie 817

    Ten komentarz to komornik pisał albo co innego czytał

    Odpowiedz
  • B.O.P.E.(2018-04-01 01:14) Zgłoś naruszenie 63

    Maliniak ty w wielki piątek nie łapiesz wafelka... władza w gumofilcach "pisze" przepisy dla swojej trzódki. Szacun

    Odpowiedz
  • Post(2018-04-29 21:11) Zgłoś naruszenie 20

    Ja jestem za tym zeby w polsce komornicy stracili posady bo sa strasznie nie udczywi zabieraja wszystko a i tak to dla nich za malo prawo powino stac po stronie dłóżnika bo patrzac z boku to zycie tych ludzi nie jest usłane różami .komornicy naliczaja takie dosetki tylko dla swojego zysku a skad sa naliczane istnieja jakies tabele wyliczajace te idsetki czy z kosmosu zostały wzięte przy kazdej kancelari komorniczej mozna zobaczyc jakimi luksusowymi samochodami jezdza.pewnie ciezko zarobionymi rekami ale cudzych ludzi napewno nie swoimi .

    Odpowiedz
  • prawnik(2018-04-03 20:42) Zgłoś naruszenie 10

    Dzięki Ziobro, Jaki, Buda, Reiwer. Moje wynagrodzenie komornik obniżył o 35%. Teraz zarabiam na poziomie osoby bez kierunkowego wykształcenia zatrudnionego w pobliskim centrum logistycznym. Ale wiecie co, nie dam się dalej poniżać... za miesiąc wyjeżdżam z tego chorego kraju do pracy fizycznej (poradzę sobie) ale mam nadzieję, że Was ludzie rozliczą i będziecie personalnie odpowiadać za niszczenie życia ludziom!

    Odpowiedz