Punkty karne 2018: Co zmieni się w przepisach dotyczących kierowców?

autor: Maciej Suchorabski04.01.2018, 07:00; Aktualizacja: 04.01.2018, 07:15
Od 4 czerwca 2018 roku nie będzie możliwości redukowania punktów za pomocą kursów

Od 4 czerwca 2018 roku nie będzie możliwości redukowania punktów za pomocą kursówźródło: ShutterStock

Jeszcze w 2018 roku zniknie możliwość redukowania punktów karnych. Osoba, która przekroczy dopuszczalny limit 24 punktów nie straci jednak prawa jazdy, a zostanie skierowana na kurs reedukacyjny. Sprawdź, jakie jeszcze zmiany zaczną obowiązywać od 4 czerwca 2018.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (28)

  • biran(2018-01-04 17:49) Zgłoś naruszenie 243

    co tu dużo mówić, zmiany zmiany jak co roku. My Polacy chyba się już przyzwyczailiśmy...a co do własnej obrony to Yanosik. Innej opcji nie ma

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • maxx(2018-01-04 22:56) Zgłoś naruszenie 102

    No to będzie kontroli na drogach ho ho.

    Odpowiedz
  • jeszcze Polak(2018-01-05 16:19) Zgłoś naruszenie 1913

    Trza z obywatela zedrzeć na 500+ i inne pomysły. Jak zwykle kolejny okupacyjny rząd.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • zawsze Polak(2018-01-06 17:16) Zgłoś naruszenie 103

    jeszcze Polak ta nowelizacja zostala uchwalona w 2014 roku. Kto wtedy rzadzil? Inna sprawa, obecna koalicja moglaby to zmienic. Ale po co? Wystarczy nie lamac przepisow!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • mm(2018-01-13 20:21) Zgłoś naruszenie 11

    czy po tym karnym kursie za 300-500 zł znikna wszystkie punkty czy tylko 6...Jka rozumiem tylko 6 I mam pol roku zeby nie zaliczyc znowu tych 6 punktow??

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • aaaśka(2018-01-13 21:09) Zgłoś naruszenie 107

    Przesad,,,liczyłam n TEN RZĄD,,,,UFAŁAM,,,A ONI, NAKŁADAJA NA OBYWATELI KARTY,,,,,MANDATY,,,,-WIEDZĄC , ZE TTRZEBA JEŻDZIĆ,,,,NIE SPOSÓB UNIKNĄĆ ŁAMANIA PRZEPISÓW,,,,POLICJA ZAWSZE ZNAJDZIE KORONNY ARGUMENT,,,,,,-ZAWSZE -TUTAJ CHODZI NIE O BEZPIECZEŃSTWO,,,ALE O KASĘ ,,,JAK ZAWSZE I WSZĘDZIE. TRZEBA SKĄDŚ WZIĄĆ NA TO 500 PLUS

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Matka (2018-01-13 21:12) Zgłoś naruszenie 193

    Ten rząd zaczyna mnie wkurzać,,,chociaz na niego głosowałam,,,,- miało byc inaczej niż za PO,,,a tutaj to samo,,,,,rozwiązują tajemnice,,,,przekręty,,,etc,,,a obywatele, podatnicy,,,dostaja w tyłek,,,,podnosza ZUS, -prawo drogowe,,,jak w Uniii, -nie dbaja o małe przedsiebiorstwa ,,,ale o duze , ogromne lobby. !!!!!!!!!!!!! Nie będe na PIS glosowac w następnych wyborach

    Odpowiedz
  • Jjj(2018-01-16 18:19) Zgłoś naruszenie 51

    Ale będą się po roku kasowac, tak?

    Odpowiedz
  • amman(2018-01-16 23:55) Zgłoś naruszenie 43

    taki mamy czasy, kiedyś CB dawało radę, teraz tylko Yanosik. Nie sądze ze ktoś jest kolekcjonerem punktów

    Odpowiedz
  • Szofer(2018-01-17 09:43) Zgłoś naruszenie 10

    Wyjasnijce proszę jedną sprawę, czy punkty karne będą redukować się automatycznie po roku od przyznania?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • greg(2018-01-18 18:03) Zgłoś naruszenie 46

    To się nazywa zaostrzenie kar - parodia! Co najmniej połowa kierowców w Polsce winna stracić prawo jazdy, a najlepiej w ogóle nie prowadzić pojazdów mechanicznych.

    Odpowiedz
  • JOJO(2018-01-21 22:33) Zgłoś naruszenie 40

    NIENORMALNE!!!BARDZO ŁATO BĘDZIE MOŻNA POZBYĆ SIĘ PRAWA JAZDY!!!!

    Odpowiedz
  • Robert(2018-02-06 19:29) Zgłoś naruszenie 40

    Więszośc kierowców zawodowych straci uprawnienia...a juz brakuje rąk do pracy...szkoda słów.

    Odpowiedz
  • Raf(2018-02-10 09:20) Zgłoś naruszenie 32

    Jak zwykle narzekanie trzeba po prostu umieć jeździć według kodeksu drogowego i po sprawie. A my pierwsze co to narzekanie

    Odpowiedz
  • Nemo(2018-03-17 21:13) Zgłoś naruszenie 10

    Osobiście znam bogate małżeństwo. Mają kilka samochodów i to są auta powyżej 100 tys. Nie zwracają uwagi na ograniczenia prędkości a punktami mało co się przejmują. Po prostu dość regularnie robią sobie wycieczki do ośrodka celem "zbicia" owych punktów a przy okazji dobry obiad w restauracji SPA, basen itp. Ich po prostu na to stać. Trzysta czy sześćset złotych nie odbierze im przyjemności z szybkiej jazdy. Tak więc punkty bolą raczej innych - ich nie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kierowca(2018-04-26 19:01) Zgłoś naruszenie 41

    Kierowca zawodowy jak robi 600km dziennie to jak ma nie mieć punktów karnych wyjeżdżając na rozładunek trzeba jechać zakaz a tu Cię łapie i Karaja banda zlodzieji i oszustow

    Odpowiedz
  • Zenada(2018-06-01 19:59) Zgłoś naruszenie 00

    Na kulisów P.. głosowali i macie swój Kaczogrod dajcie szanse komukolwiek PiS po SLD PSL to wszystko układ !

    Odpowiedz