statystyki

TK nie zajmie się pieczą zastępczą

autor: Michalina Topolewska27.12.2017, 16:00
niania, dziecko

Z uwagi na to, że rodzice małoletniego nie sprawują nad nim opieki, obydwoje są osobami karanymi i nie dają gwarancji prawidłowego wykonywania władzy rodzicielskiej, to właśnie kobiecie została powierzona tymczasowa piecza nad dzieckiemźródło: ShutterStock

 Sędziowie nie rozstrzygną, czy przepisy, które nie pozwalają w wyjątkowych okolicznościach ustanowić rodzicem zastępczym osoby niespełniającej wszystkich kryteriów do pełnienia tej funkcji, są zgodne z konstytucją. Trybunał Konstytucyjny (TK) podjął decyzję o umorzeniu postępowania w tej sprawie.

Reklama


Pytanie prawne skierował do TK Sąd Rejonowy w Koninie. Prowadził postępowanie, w którym babcia wnioskowała o ustanowienie jej rodziną zastępczą spokrewnioną dla wnuczka (dziecka swojego syna).

Z uwagi na to, że rodzice małoletniego nie sprawują nad nim opieki, obydwoje są osobami karanymi i nie dają gwarancji prawidłowego wykonywania władzy rodzicielskiej, to właśnie kobiecie została powierzona tymczasowa piecza nad dzieckiem. Problem w tym, że była ona w przeszłości pozbawiona władzy rodzicielskiej.


Pozostało jeszcze 71% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

SzukajDodaj kancelarię

Polecane

Reklama