Duża ustawa reprywatyzacyjna: Jaki posprząta po Bierucie. Projekt spełnia wszystkie postulaty organizacji lokatorskich

autor: Patryk Słowik12.10.2017, 07:29; Aktualizacja: 12.10.2017, 08:30
Patryk Jaki

Patryk Jakiźródło: PAP
autor zdjęcia: Jacek Turczyk

Zaprezentowane przez wiceministra sprawiedliwości założenia dużej ustawy reprywatyzacyjnej spotkały się z ciepłym przyjęciem. Chwalą je organizacje lokatorskie i rzecznik praw obywatelskich.

Reklama


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama


Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (27)

  • Liberal(2017-10-12 08:51) Zgłoś naruszenie 183

    Świat się nie kreci wokół tzw. śrldowisk lokatorskich.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • 1945(2017-10-12 08:54) Zgłoś naruszenie 298

    ten projekt to dekret bieruta2. za kamienice lub działkę wartą np 5000 $ teraz spadkobierca otrzyma 1000$. może starczy na prawnika. czyste złodziejstwo

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • dem(2017-10-12 08:58) Zgłoś naruszenie 710

    Można? Można. HGW za to "apelowała" ... żal

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Cyklon(2017-10-12 10:14) Zgłoś naruszenie 61

    Ciekawe co zrobią z akcjonariuszami spółek akcyjnych szczególnie z posiadaczami akcji na okaziciela; byli tacy co mieli po kilkadziesiąt spółek w plikach po kilkaset a nawet kilka tysięcy, byli tacy co mieli jedną spółkę i milion akcji ale było dużo takich co mieli tylko po kilkanaście akcji lub kilkadziesiąt.

    Odpowiedz
  • AS(2017-10-12 13:26) Zgłoś naruszenie 244

    Lokator ważniejszy od właściciela?Jednym słowem zamiana dekretu Bieruta na dekret PiS. Czyżby zamiast IV RP miała być Republika Lokatorska?

    Odpowiedz
  • lokator(2017-10-12 14:37) Zgłoś naruszenie 67

    o jakich nieruchomościach jest mowa? W 1945 roku w Warszawie nie było żadnych nieruchomości, był spalony grunt, nawet fundamenty były wyrwane z ziemi. Zobaczcie sobie zdjęcia, jest takie na parterze w Zamku - wszystko zrujnowane po horyzont. Za grunt można wypłacić według cen jak za gole pole po Wąchockiem

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • CyklonB(2017-10-12 16:01) Zgłoś naruszenie 20

    Projektodawcy ustawy nie do końca myślą logicznie, po roku składania wniosków nie da się podsumować kwotowo sumy roszczeń ponieważ ktoś to musi wycenić na dzień nacjonalizacji. Przykładowo ktoś ma 3 % akcji znanej warszawskiej firmy i co jak taki dziadek lub jego wnuczek ma to wycenić, ma powołać biegłego który wyceni całą firmę na 1 mld złotych to dziadek mający 3 % udziału nie będzie w stanie zapłacić za wycenę. Natomiast gdy dziadek wpisze kwotę roszczenia taką jaką sobie wyobraża to to Jakiemu nic nie da.

    Odpowiedz
  • bleblejaki (2017-10-12 16:53) Zgłoś naruszenie 33

    5 groszy nie dam za ten bełkot. Typowa agitka. Która następnie zostanie poddana szerszej agitce (żeby doprowadzić jaka do ratusza). A na razie mamy tylko 1 konkret - małą ustawę reprywatyzacyjną, która ratuje lokatorów i warszawskie nieruchomości. Ten konkret zawdzięczamy HGW.

    Odpowiedz
  • JABŁKO padło niedaleko JABŁONI(2017-10-12 20:31) Zgłoś naruszenie 31

    A ... PRAWOWITYCH WŁAŚCICIELI tych nieruchomości ... to PIS-Bolszewicy mają ... głęboko w d.o.o.p.i.e. Nowi WŁADCY Polski postępują ... jak Bolszewicy w CCCP ... i jak HUNWEJBINI Mao-Tse-Tunga z KPCh w Chinach. Jakieś OCHŁAPY w zamian chce IM podrzucić ... KASTA Lokatorów i KASTA Hunwejbinów w RP.

    Odpowiedz
  • Andrzej Falicz(2017-10-13 01:04) Zgłoś naruszenie 11

    Zawod przyszlosci...rzeczoznawca.

    Odpowiedz
  • Andrzej Falicz(2017-10-13 01:08) Zgłoś naruszenie 23

    Mam pytanie do zgaduje mlodych...obroncow swietej wlasnosci. Gdzie byly warszawskie kamienice w 1945 roku...? Chyba na archiwalnych zdjeciach.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Andrzej Falicz(2017-10-13 01:13) Zgłoś naruszenie 31

    Mam propozycje by wyplata odszkodowan (np. w Warszawie...) nastepowala przez Bruksele z Berlina na podstawie reparacji wojennych od Niemcow... W okresie popowstaniowym na skutek systematycznego i planowego wyburzania zniszczeniu uległo ponad 30% zabudowy lewobrzeżnej Warszawy, tzn. więcej niż uległo zniszczeniu w czasie dwóch miesięcy powstania. Gdy dodać do tego straty powstałe w sierpniu i wrześniu 1944 oraz zniszczenia, do których doszło w wyniku oblężenia miasta we wrześniu 1939 roku i zagłady warszawskiego getta, okazuje się, że wojna przyniosła zniszczenie 84% zabudowy lewobrzeżnej Warszawy]. Jeśli przyjąć szacunek dla całego miasta z Pragą włącznie, to wynosił on 65%

    Odpowiedz
  • jaś(2017-10-13 09:24) Zgłoś naruszenie 262

    Projekt ustawy nie przewiduje odszkodowań a tylko symboliczne zadośćuczynienie,które ewentualnie starczy na WACIKI??????Jak coś napiszecie to przedtem zapoznajcie się z projektem.Byli właściciele i ich spadkobiercy zostali WYKIWANI?

    Odpowiedz
  • dariusz(2017-10-16 15:20) Zgłoś naruszenie 00

    władze W-wy rozebrały nie zniszczony podczas wojny dom (po uprzedniej wycenie) i nie wypłaciły do dzisiaj odszkodowania pomimo starań prawnego spadkobiercy-syna

    Odpowiedz
  • NOWY(2017-10-16 15:23) Zgłoś naruszenie 00

    ZA DOMY NIEZNISZCZONE W CZASIE WOJNY A ZABRANE DEKRETEM POWINNO BYĆ 100 % ODSZKODOWANIA ZA TE ZNISZCZONE KTÓRE ODBUDOWAŁ NARÓD MAX. 20 %

    Odpowiedz
  • stara(2017-10-16 15:31) Zgłoś naruszenie 00

    obiecanki złodziejskie i tyle !

    Odpowiedz
  • Ktos(2017-10-17 18:54) Zgłoś naruszenie 00

    Nic nie powinniśmy płacić. Wszystko było zburzone, a grunty na których leżały gry porzucone.

    Odpowiedz
  • Ktos(2017-10-17 18:55) Zgłoś naruszenie 00

    Nic nie powinniśmy płacić. Wszystko było zburzone, a grunty na których leżały gry porzucone.

    Odpowiedz