statystyki

Projekt ustawy o jachtach zalany krytycznymi uwagami

autor: Patryk Słowik30.05.2017, 07:52; Aktualizacja: 30.05.2017, 08:17
żeglarstwo, jacht, lato, woda, wakacje

Rozwiązania zaproponowane w nowym projekcie zakładają odebranie uprawnień związkom sportowym, a co za tym idzie uszczuplenie ich budżetówźródło: ShutterStock

Propozycja uproszczeń przygotowana przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej spotkała się z bardzo chłodnym odbiorem w rządzie. Z przedłożonych uwag wynika, że przepisy zawarte w zaledwie 20 artykułach projektu ustawy mogą być niezgodne z konstytucją i prawem unijnym oraz spowodować załamanie polskiego sportu, a przygotowany kosztorys ma się nijak do rzeczywistości.

Jak już informowaliśmy na łamach DGP, resort kierowany przez Marka Gróbarczyka opracował projekt ustawy o rejestracji jachtów i innych jednostek pływających o długości do 24 m. W uzasadnieniu do niego wskazano, że obecnie istnieje sześć różnych wykazów, w których mogą być rejestrowane jachty śródlądowe i morskie.

Rzecz w tym, że tak naprawdę nikt nie sprawuje nad nimi generalnej kontroli, przez co wiele jednostek w ogóle nie widnieje w żadnym spisie. Utrudnia to choćby wykorzystywanie danych przez służby prowadzące akcje ratunkowe oraz przez organy ścigania.


Pozostało jeszcze 73% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Polecane