"Egzaminu na aplikację komorniczą nie zdało 20 procent osób"

autor: Daria Stojak29.09.2010, 03:00

JAROSŁAW ŚWIECZKOWSKI - Wzrasta liczba chętnych do wykonywania zawodu komornika. Tegoroczne pytania na aplikację nie były trudne. Egzamin zdało 268 osób na 341

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (23)

  • kz(2011-09-29 23:19) Zgłoś naruszenie 00

    powyższa dyskusja pomiędzy "imitacjami prawników" (którymi zdaniem niektórych przedmówców są aplikanci komorniczy) a "inteligentnymi aplikantami pozostałych korporacji" do niczego nie prowadzi.. jestem aplikantem komorniczym i muszę Wam powiedzieć,że w najmniejszym stopniu nie czuję jakiegoś dyskomfortu z tego powodu. Studia prawnicze ukończyłam na UAMie ze średnią ocen 5.0, do tego w każdym okienku między wykładami na uczelni przez ponad rok biegałam do adwokata by nabyć praktykę. (Aplikację komorniczą wybrałam ze względu na wysoki poziom adrenaliny, który stanowi dla mnie istotny atut.)Myślę,że takim cv może poszczycić się nieliczny aplikant adwokacki i radcowski, któremu wydaje się że pojadł wszelkie rozumy..Aplikanci komorniczy to nie są półgłówki..Radzę by osoby które nie poznały charakteru pracy komornika nie wypowiadały się na tematy im obce. Nie doceniacie potencjalnego przeciwnika.

    Odpowiedz
  • Betti 78(2010-11-22 10:04) Zgłoś naruszenie 00

    Witam wszystkich!
    Czy ktoś się orietuje ile zarabia świeży asesor komorniczy -z rejonu podkarpackiego??
    prosze o konkretną odp,z góry dziekuje i pzdr.

    Odpowiedz
  • apli koko(2010-10-27 21:37) Zgłoś naruszenie 00

    nico tego wcześniej nie widziałem...hehhehehheh..to wyniosłe słowo "śmiem" tynaprawdę jesteś genialnym...ale pajacem..hehheheh "śmiem domniemywać" hehehhe...z gramatyką też nie teges

    Odpowiedz
  • apli koko(2010-10-18 22:48) Zgłoś naruszenie 00

    ;)

    Odpowiedz
  • apli koko(2010-10-18 22:47) Zgłoś naruszenie 00

    nico odpowiedz na te pytania, bo ja na niektóre nie znalazłem odpowiedzi. Pomóż mi mistrzu...plizzzzzzzzzzzzzzzz. Jak nie ty to kto. Gdzie znajdę takiego mądrego człowieka. plizzzzzzzzzzzzzzz

    Odpowiedz
  • apli koko(2010-10-18 22:43) Zgłoś naruszenie 00

    ps. w którym miejscu aplikant pisał o mega trudnym poziomie aplikacji...cos sobie do tego dodałeś...

    Odpowiedz
  • apli koko(2010-10-18 22:41) Zgłoś naruszenie 00

    hehhehe NICO ale mądry z Ciebie gość. Rzeczywiście możesz z paru słów które napisał aplikant komorniczy rzec na forum, że z aplikanta nic nie będzie. Mądrzejszy od Ciebie nie będzie. Przeczytaj to co napisałeś..a teraz możesz i sobie powiedzieć "a mądrości nie wykujesz, albą ją masz albo też nie, sądząc po sposobie w jaki wypowiadasz się na forum raczej z mądrością masz problemy i dlatego pewnie jesteś aplikantem komorniczym, poza tym śmiem domniemywać a nawet przypuszczać że jesteś i będziesz w przyszłości po skończeniu aplikacji kiedy zostaniesz upragnionym Komornikiem sfrustrowanym człowiekiem, "Prawnikiem" który na siłę będzie próbował udowodnić swoją mądrość, której de facto nie wiele ma bądź też wcale, uważaj bo to potrafi być zgubić człowieka". Masz problem taki sam jak aplikant. Tylko tyle, że aplikant jeszcze gadał o czymś, ty już nie. Zadał pytania żeby ktoś chociaż jeden napisał co wie, a nie gadał bez ładu i składu. Napisz tylko gdzie ja takiego mądralkę mogę spotkać...może w krakowie? Ty na pewno uważasz, że jakieś zawody są bee dla głupków, a inne dla inteligentów, które są łał. To już dowodzi tego, jak jesteś płytki i powierzchowny. Nie jeden aplikant komorniczy by cię przebił. Nawet pan Czesiek z kancelarii komorniczej też. Trochę skromności Ci nie zaszkodzi, bowiem na świecie są miliardy ludzi mądrzejszych od Ciebie. Prawdopodobnie obudziłeś się i zobaczyłeś, ze twoje ambicie doprowadziły Cię do normalnego zawodu, żadnej kariery , nic. Teraz se odbijasz na forach,. Żałosne. Ps. Na wszystkie pytania można znaleźć odpowiedzi w książkach. A ty skąd czerpiesz swoją wiedzę zapewne z księżyca bo jesteś taki mighty. hhhehehhe.

    Odpowiedz
  • NICO(2010-10-14 21:09) Zgłoś naruszenie 00

    eee aplikant komorniczy, nie podniecaj się tak tą swoją aplikacją, i nie próbuj na siłę wyolbrzymiać poziomu trudności tej aplikacja, pytania które postawiłeś w jednym z powyższych postów to tylko zwykła wiedza którą można wykuć, nabyć, a mądrości nie wykujesz, albą ją masz albo też nie, sądząc po sposobie w jaki wypowiadasz się na forum raczej z mądrością masz problemy i dlatego pewnie jesteś aplikantem komorniczym, poza tym śmiem domniemywać a nawet przypuszczać że jesteś i będziesz w przyszłości po skończeniu aplikacji kiedy zostaniesz upragnionym Komornikiem sfrustrowanym człowiekiem, "Prawnikiem" który na siłę będzie próbował udowodnić swoją mądrość, której de facto nie wiele ma bądź też wcale, uważaj bo to potrafi być zgubić człowieka

    Odpowiedz
  • aplikantka(2010-10-08 08:46) Zgłoś naruszenie 00

    Do m:
    EE mnie to w ogóle nie rusza, notariusze też nie pracują na kk czy kpk i żyją jak mi to będzie potrzebne to sobie powtórzę pisałam pracę z kpk a kk miałam w małym palcu, więc ja tu powodów do zbytniej podniety nie widzę jakby "głąby komornicze" prawa karnego nie znały hehe ja nie wiem m jak ci tam na tych twoich studiach tlumaczyli ale kk czy kpk to nie jest królowa dziedzin prawa więc spokojnie oddychaj bo cos ci sie w tej glowce juz pomieszalo:)

    Odpowiedz
  • ap komorniczy(2010-10-03 23:16) Zgłoś naruszenie 00

    fakt egzamin wstępny najłatwiejszy, za to praca najcięższa (jest to wg. mnie najcięższy z zawodów prawniczych - w terenie z dłużnikiem nie wyciągniesz kodeksu, musisz wiedzieć co i jak). Aplikanci komorniczy pracują w kancelariach na um. o pracę podczas gdy moi znajomi z pozostałych apl. do kancelarii przychodzą raz w tygodniu na kilka godzin. A u prawnika podstawa to praktyka. Uważam że powinna być możliwość migracji do innych zawodów i za kilka lat pewnie tak będzie. Od kilku lat tylko absolwenci prawa mogą startować na aplikację i zostać komornikiem i dla nich możliwość migracji powinna pojawić sie w przyszłości

    Odpowiedz
  • apli koko(2010-09-29 17:59) Zgłoś naruszenie 00

    bo niby gdzie według ciebie to powinno się znaleźć

    Odpowiedz
  • apli koko(2010-09-29 17:59) Zgłoś naruszenie 00

    m - zakres materiału na egzamin wstępny i zawodowy kolego prawniku znajdziesz nie gdzie indziej jak w ustawie o komornikach sądowych i egzekucji, podobnie jak ma to miejsce w ustawie o adwokaturze oraz o radcach prawnych.

    Odpowiedz
  • fi(2010-09-29 17:37) Zgłoś naruszenie 00

    m i RET- skoro nie byliście na aplikacji komorniczej to ciekawe skąd Wasza wiedza o przerabianym materiale na tej aplikacji??? Podczas moich zajęć (a nie była to tylko drobna część kpc) - sędziowie SA prowadzący nasze zajęcie niejednokrotnie nie potrafili odpowiedzieć na konkretne problemy prawne związane z naszą codzienną pracą. I co? Oni też są niedouczeni? Nie, świadczy to o tym, że egzekucja staje się coraz bardziej złożona i tylko ludzie " w niej siedzący" wiedzą co w trawie piszczy. Niejeden adwokat czy radca prawny wymięka w rozmowie ze mną nt. egzekucji - po prostu nie mają o tym zielonego pojęcia. Wnioski egzekucyjne (temat rzeka i powód do żartów) sporządzane przez mecenasów w ok 80 % wymagają wezwania o uzupełnienie braków formalnych. I o czym to świadczy? Niech każdy odpowie sobie sam.

    Odpowiedz
  • aplikant komorniczy(2010-09-29 16:13) Zgłoś naruszenie 00

    zainteresowany, egzekucję przekazać na wolny rynek, coś ty wymyślił. Jeśli chcesz wolnego rynku to idź do firmy windykacyjnej. Przemyśl swoje wypowiedzi, później pisz. Emocje potrafią zgubnie wpływać na podejmowane przez nas decyzje.
    m- nie chce być adwokatem, wolałbym być radcą, ale z drugiej strony czemu adwokat może być komornikiem, skoro z mojego doświadczenia większość adwokatów nie potrafi prawidłowo sformułować jakiegokolwiek wniosku w sprawach egzekucyjnych. Sorry są wyjątki, ale to nie miejsce na reklamę.

    Odpowiedz
  • aplikant komorniczy(2010-09-29 16:07) Zgłoś naruszenie 00

    a ja myślałem, że adwokaci to całe prawo znają ; (

    Odpowiedz
  • m(2010-09-29 15:16) Zgłoś naruszenie 00

    aplikancie chcesz zostać adwokatem to idź na aplikacjie adwokacką a nie tak jak chce twój szef tylnymi dźwiami, a co do twoich pytań zauważłem jedno dotykające materii karnej a co wiedzy zerowej to ile macie tych pytań na egzaminie i z jakiego zakresu?

    Odpowiedz
  • zainteresowany(2010-09-29 14:56) Zgłoś naruszenie 00

    a mnie jako zleceniodawcę sprawy komornikowi interesuje umowa na podstawie ck i wolny rynek komoników a nie klika

    Odpowiedz
  • aplikant komorniczy(2010-09-29 14:45) Zgłoś naruszenie 00

    m to baw się ile wlezie. Gdybyś zobaczył sobie grupę aplikantów komorniczych i dowiedział kim wcześniej byli i porównał do żółtodziobów z aplikacji korporacyjnych to byś zamilkł. Jesteś świetnym prawnikiem skoro nie wiesz na jakich ustawach komornik pracuje. Wiesz nas to dotyczy tylko i wyłącznie kpc, resztę olewamy ehhehe. Właśnie wzywam jednego takiego orła temidy do uzupełnienia braków wniosku, podobno najprostszego. Szczerze nie powinienem przepuścić 75 proc z tego, ale przez was egzekucja by padła w Polsce. RET gdybyś stanął przed dylematami z jakimi uporać musi się komornik to byś wymiękł po dwóch dniach , bo to nie zawód dla miękkich facecików z korporacji, którzy uważają się za bóg wie kogo. Tutaj sędzia nie poprawi twojego bełkotu od rzeczy. A wasza wiedza jest zerowa. Zatem szybkie pytanko od kiedy liczymy odsetki przy bezpodstawnym wzbogaceniu?, Czy można przesłać pracownika, aby wykonywał pracę na innym stanowisku dłużej niż 3 miesiące, kto orzeka o przyjęciu depozytu w sprawach karnych (część dotycząca dowodów), czy można ślady kryminalistyczne złożyć do depozytu, czy sprawa dotycząca odmowy przydziału mieszkania jest sprawą na która można wnieść skarge na bezczynność organu administracji , czym skutkuje dla postepowania egzekucyjnego połączenie się spółek 492 ksh, gdy sprawa była prowadzona z wniosku spółki przejętej , ty mi zadaj pytanko z mojej działki. Zobaczymy jaki z ciebie orzeł, a to są proste pytania jak drut.

    Odpowiedz
  • kat(2010-09-29 13:47) Zgłoś naruszenie 00

    Czytać, czytać, czytać ! Jest wyraźnie napisane o 341 absolwentach prawa, chyba,że absolwent prawa to taki sam prawnik, jak z POPiSa polityk.

    Odpowiedz
  • m.(2010-09-29 10:29) Zgłoś naruszenie 00

    przypominam, ze nie kazdy komornik jest prawnikiem!! wystraczy rzypomniec sobie przepiosy, jakie nieadwno obowiazywaly. wiec ostroznosci z tym swobodnym przeplywem miedzy zawodami...

    Odpowiedz