Kto odpowiada za treści umieszczane w portalach internetowych

autor: Krzysztof Polak12.06.2010, 03:00; Aktualizacja: 13.06.2010, 09:32

O odpowiedzialności w internecie rozmawiamy z Anną Kobylańską, adwokat w kancelarii CMS Cameron McKenna  - Czy administrator ponosi odpowiedzialność za treści publikowane w internecie na stronach podlegających jego pieczy?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • ...(2010-06-12 16:31) Zgłoś naruszenie 00

    W sprawie internautów uważam, że nie ma winy bez przyczyny i od tego należałoby zacząć. Zbadać gdzie leży ta przyczyna. Społeczeństwu nie da się zamknąć ust. Społeczeństwo musi gdzieś wykrzyczeć swoje niezadowolenie, ból, żal itp. To nie kamienie, mają swój honor, godność, rozum. Potrafią odróżnić ziarno od plewy i nie pozwolą odzierać się z godności osobistej. Mówią dość - tak to odbieram. Nie sztuka karać. Tym sposobem można tylko wyprowadzić ludzi na ulice, a to może mieć bardziej dotkliwe skutki. To co piszą w internecie to jeszcze pryszcz w stosunku do tego, co się słyszy wokół siebie. Wystarczy zejść niżej i wystawić uszy. Przeżyłam 65 lat i tak rozsierdzonego narodu jeszcze nie widziałam. Pytam więc kto jest odpowiedzialny za tę lawinę niezadowolenia? Kto za to powinien ponieść konsekwencje? Przecież nic nie bierze się z niczego. Czy ma być tak, że psy szczekają, a karawana jedzie dalej? Uważam, że to nie tędy droga. Takie jest moje zdanie.

    Odpowiedz
  • donald t.(2010-06-14 06:45) Zgłoś naruszenie 00

    napisac otwarcie ***** z nimi ***** z nami *** z nimi *** z nami ***** z nimi ***** z nami jedynie narzady plciowe sa wazne.

    Odpowiedz
  • filologini(2010-06-12 20:17) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram w pełni wypowiedź 1 - szacunek za odwagę i mądrość.

    Odpowiedz
  • Klemens(2010-06-13 13:51) Zgłoś naruszenie 00

    Kto tak rozsierdził naród prawie 40 mln-owy w środku Europy?
    Wpis z nr-u 1 :"Przeżyłam 65 lat i tak rozsierdzonego narodu jeszcze nie widziałam. Pytam więc kto jest odpowiedzialny za tę lawinę niezadowolenia?"
    Gdzie są ci wszyscy,którzy poprzez wolne,demokratyczne wybory,powołuja na wysokie stanowiska w państwie ludzi nieudolnych?
    Znowu winni oni?Czyli kto?

    Odpowiedz
  • sasza(2010-06-14 13:40) Zgłoś naruszenie 00

    jezeli administrator ma ponosic odpowiedzialność za treście na internecie to musi wprowadzić cenzure i jak wtedy z wolnością slowa?

    Odpowiedz
  • Młody(2010-06-15 14:13) Zgłoś naruszenie 00

    Internauci piszą to co czują. Tu mogą wyrazić swoje niezadowolenie, bo nie mają innych możliwości.Ludzie wokół są nie zadowoleni z rządzenia Polską , z korupcji która dzieje się u nas, z braku poszanowania przeciwnika tak jak to czyni Komorowski i robi co mu się rzewnie podoba, w momencie jak zasiadł na fotelu prezydenckim. Tak dalej być nie może. Chcę zaznaczyć , że cenzura moich wiele komentarzy nie drukuje, uważam, że to jest nie sprawiedliwe. Można jeszcze wiele napisać, ale pewnie i tak tego nie wydrukujecie.

    Odpowiedz
  • inz. Zbigniew Burnatowski (79), RFN(2010-06-18 23:06) Zgłoś naruszenie 00

    To sie potwierdza, ze niektore pisma umieszczaja na krotko przeslany im spot, a po parru minutach likwiduja go, pomimo, ze byl uprzednio zweryfikowany przez moderatora. Nawet nie ma do kogo sie poskarzyc na te czynnosc, bo to jest moznowladztwo prasowe.

    Odpowiedz
  • ja(2010-08-09 17:06) Zgłoś naruszenie 00

    komora do wora a wór do jeziora

    Odpowiedz
  • Kuba(2011-03-22 12:41) Zgłoś naruszenie 00

    Każda uzurpatorska władza ogranicza wolność słowa i w ten sposób ujawnia mechanizm,którym posługiwała się do jej zdobycia, choćby pozornie zachowywała procedury demokratyczne.

    Odpowiedz
  • INTERNAUTA(2011-10-26 11:26) Zgłoś naruszenie 01