W przypadku gdy wewnętrzne postępowanie reklamacyjne nie przyniesie zakładanego przez nas efektu, sprawę o należne nam ubezpieczenie możemy skierować na drogę postępowania sądowego.

Czy sprawca wypadku musi sam płacić

W wyniku wypadku, który spowodowałem, ubezpieczyciel wypłacił odszkodowanie poszkodowanemu. Teraz żąda ode mnie zwrotu pieniędzy, gdyż moja firma ubezpieczeniowa uchyla się od odpowiedzialności. Czy w tej sprawie ubezpieczyciel ma rację?

Czy odszkodowanie może być niższe

Przy wypłacie odszkodowania za szkodę całkowitą zakład potrącił mi kwotę, jaką otrzymałem wcześniej za stłuczoną szybę i niewielkie zarysowania karoserii powstałe w wyniku włamania do samochodu. Czy to jest prawidłowe działanie towarzystwa ubezpieczoniowego?

Czy mogę poprosić o ponowne rozpoznanie sprawy

W związku ze szkodą komunikacyjną ubezpieczyciel przyznał mi odszkodowanie. Nie jestem jednak z jego wysokości zadowolona, bo przy ustalaniu swojej odpowiedzialności nie uwzględnił dokonanych przeze mnie kosztownych remontów samochodu. Czy przed skierowaniem sprawy do sądu warto zwrócić się do ubezpieczyciela o ponowne przeanalizowanie sprawy?

Czy ubezpieczyciel może uchylić się od wypłaty

W wyniku kolizji drogowej w samochodzie czytelnika doszło do poważnych uszkodzeń. Pojazd wymagał wielu napraw, które trwały przeszło dwa tygodnie. W tym czasie czytelnik korzystał z pojazdu zastępczego. W ramach rozliczenia szkody domagał się zwrotu kosztów poniesionych z tego tytułu. Ubezpieczyciel odmówił, uzasadniając to tym, że czytelnik mógł w tym czasie korzystać z komunikacji miejskiej. Czy miał do tego prawo?

Czy potrzebne są dowody na wysokość szkody

W wyniku wypadku, do którego doszło na skutek zderzenia się pojazdów komunikacji miejskiej, nie mogłam udać się na wykupioną wcześniej wycieczkę. Ubezpieczyciel przewoźnika odmówił mi zapłaty odszkodowania. Chcę go teraz dochodzić w sądzie. Czy konieczne są dowody wykazujące wysokość szkody?
To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Jak walczyć z niekorzystnymi decyzjami ubezpieczycieli
W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania