Jakie są niezbędne elementy umowy urlopowej

Zamierzam się udać na zimowy wypoczynek do Włoch. Organizator imprezy przedstawił mi projekt umowy. Czy o liczbie posiłków decyduje umowa?

Czy muszę mieć zgodę biura na odstąpienie wycieczki

Podpisałem umowę na obóz narciarski. Po jej dokładnym przeczytaniu zauważyłem klauzulę, która wyklucza odstąpienie prawa do uczestnictwa w wyjeździe jakiejkolwiek osobie trzeciej. Czy takie postanowienie umowne jest dopuszczalne?

Czy można skutecznie reklamować wyjazd

W poprzednich latach nie do końca byłem zadowolony ze świadczonych usług turystycznych. Czy w umowie mogę zastrzec sobie prawo do wniesienia reklamacji?

Czy umowa może ograniczyć odpowiedzialność

Zamierzam podpisać umowę z organizatorem wypoczynku zimowego dla dzieci. Czy taka umowa może wyłączyć odpowiedzialność organizatora za złe warunki w hotelu?

Czy organizator może dowolnie zmieniać cenę

W projekcie umowy na wyjazd na narty, którą otrzymałam, znajduje się postanowienie umożliwiające przedsiębiorcy zmianę ceny umowy Nie jest jednak ono obwarowane żadnymi warunkami. Czy taka klauzula jest zgodna z prawem?

To jest tylko część artykułu, zobacz pełną treść w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Na jakie klauzule uważać w umowach na wyjazd na narty

W pełnej wersji artykułu znajdziesz odpowiedzi na WSZYSTKIE powyższe pytania