Czy potrzebuję zgody zarządcy drogi

Prowadzę sklep ze zniczami i wieńcami. Zamierzam wystawić część towaru na chodnik i otworzyć na nim dodatkowe stoisko. Czy potrzebuję jakiegoś zezwolenia?

Czy grozi mi kara za utrudnianie ruchu

Od lat handluję warzywami przy miejskim targowisku. Ostatnio strażnicy miejscy powiedzieli, że jeżeli będę zajmowała tak dużą część chodnika, mogę zostać ukarana za utrudnianie ruchu pieszym. Czy rzeczywiście można zostać ukaranym w takiej sytuacji?

Czy gmina może wydać przepisy porządkowe

Od wielu lat handluję na przydrożnych placach i parkingach. Mam jednocześnie pozwolenie na zajęcie pasa drogowego. Czy miasto może uchwalić przepisy, które zabronią takiej działalności?

Czy mogę prowadzić firmę bez rejestracji

W sezonie letnim sprzedaję odzież chińską na targowiskach i przydrożnych parkingach. Jest to działalność wyłącznie sezonowa. Słyszałem, że w związku z tym nie muszę zarejestrować jej w gminie. Czy to prawda?

Czy będę musiał płacić opłatę targową

Zamierzam kupić pawilon na targowisku, na którym handluję, i przenieść do niego swoja działalność. Czy w takiej sytuacji będę musiał w dalszym ciągu płacić opłatę targową miastu?

To jest tylko część artykułu. W pełnej wersji poznasz odpowiedzi na powyższe pytania. Zobacz artykuł w e-wydaniu Dziennika Gazety Prawnej: Co grozi za handlowanie na ulicach bez zezwolenia.