Asystent sędziego może być również aplikantem radcowskim

autor: Ewa Ivanova09.12.2010, 03:00; Aktualizacja: 16.06.2012, 16:46

Nie można zwolnić asystenta sędziego tylko dlatego, że rozpoczął aplikację radcowską czy adwokacką.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (12)

  • euro-exemplum(2010-12-09 07:03) Zgłoś naruszenie 00

    Mieć 5 tys. miesięcznie jako asystent sędziego w NSA, i zrezygnować z takiej fuchy dla najgorszej z aplikacji prawniczych aplikacji radcowskiej, to trzeba mieć naprawdę pozamiatane w głowie.

    Odpowiedz
  • do 1(2010-12-09 08:00) Zgłoś naruszenie 00

    Czy faktycznie asystent w NSA zarabia 5 tyś ?

    Odpowiedz
  • Dżordż(2010-12-09 11:03) Zgłoś naruszenie 00

    Wątpliwe. Poza tym poczekajmy na apelację i ewentualnie skargę. Jak dojadą do SN to może taki wyrok będzie coś warty dla kilku osób.

    Odpowiedz
  • zarobki asystenta w nsa(2010-12-09 11:55) Zgłoś naruszenie 00

    max. 3800 zł brutto + 13 pensja + ew. nagrody

    Odpowiedz
  • as.sedz.(2010-12-09 12:24) Zgłoś naruszenie 00

    nie można całe życie incognicto odwalać za sędziow całej roboty - każdy kto chce coś więcej osiągnąć szuka alternatywy, bo NSA nie jest wstanie nic wartościowego zaoferować swoim asystentom w przyszłości.
    nie myslcie ze w NSA dostaje się 5 tys netto ... no chyba, że ma się tam mamusię albo tatusia, ewentualnie dobrego wujka. to wyjątkowa klika.

    Odpowiedz
  • cd(2010-12-09 17:52) Zgłoś naruszenie 00

    No to teraz będzie bardzo dużo "wziętych" Sędziów - zorganizowano świetny pas transmisyjny.

    Odpowiedz
  • Dag(2010-12-09 19:48) Zgłoś naruszenie 00

    Żaden aplikant nie może występować przed NSA!

    A tak na marginesie, to może była inna przyczyna tego zwolnienia. Może asystentka nie była zbyt dobra i ta aplikacja to dla szefostwa był tylko taki pretekst.

    Odpowiedz
  • śmieszne(2010-12-09 20:27) Zgłoś naruszenie 00

    a któż to jest autorem tak nieprofesjonalnego artykułu??? przecie to tylko orzeczenie Sądu rejonowego i to NIEPRAWOMOCNE !!!

    Odpowiedz
  • Adwokat sądzią, sędzia adwokatem!!!(2011-03-29 18:37) Zgłoś naruszenie 00

    To może niech adwokaci będą sędziami, a sędziowie adwokatami - oczywiście za każdorazowym przyzwoleniem prezesa sądu. Koniecznie. Bo brak takiego przyzwolenia rodziłby konflikt interesów, a istnienie przyzwolenie unicestwiałoby ten konflikt.
    Czy to jakaś nowa maszynka do sądowego kręcenia lodów?

    Odpowiedz
  • KaS(2012-06-18 09:37) Zgłoś naruszenie 00

    Coś się tu chyba komuś pomieszało. Wyrok Sn z ub. tygodnia mówi zupełnie co innego, można zwolnić z pracy aplikanta radcowskiego, jeśli jest jednocześnie asystentem. To konflikt interesów w 2 samorządach zawodowych!!!

    Odpowiedz
  • Julka(2012-06-18 10:22) Zgłoś naruszenie 00

    A co z II PK 315/11 - tam orzeczono inaczej - że nie może??? Więc jak to ma być???

    Odpowiedz
  • zieeeew(2012-06-18 13:51) Zgłoś naruszenie 00

    Ten art jest sprzed 2 lat, spójrzcie na daty.

    Odpowiedz