Stępień: Czas dać wyborcom drugi wybór

autor: Jerzy Stępień29.08.2011, 03:00

Aż 26 proc. potencjalnych wyborców nie wie, na kogo odda głos w wyborach parlamentarnych. Z sondaży wynika też, że frekwencja oscylować będzie wokół 50 proc. Można te fakty tłumaczyć młodym wiekiem naszej demokracji, niskim poziomem świadomości obywatelskiej, rozchwianiem sceny politycznej. Ale część odpowiedzialności spoczywa na samym systemie wyborczym, a w tym przypadku społeczeństwa winić się już nie da.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • wojo(2011-08-29 04:01) Zgłoś naruszenie 00

    Niestety po zabójstwie Leppera nie ma w kraju na kogo głosować. Idę oddać głos na PIS, ale to tylko głos przeciwko kolesiostwu PO - Zbycho, Miro, Jacek, Grzesiu, sobiesiaki... OFE-ZUS (kradzież naszej kasy z OFE). Zwiększone zadłużenie... Wyprzedaż majątku. Dziwne śmierci ws Olewnika, gdzie nawet strażnik więzienny się załamał i powiesił.

    Odpowiedz
  • Kuba...(2011-08-29 08:58) Zgłoś naruszenie 00

    Profesorze -świadomość POlityczną to wyrobiły CUDA -Wasze Płace i POlityczne Oszustwa oraz złodziejstwa!

    niebotyczne długi Państwa -Polska następna po Grecji do bankructwa .
    zniszczenie systemu ubezpieczeń społecznych -niepewność emerytów o jutro
    okradanie emerytalnych rezerw demograficznych
    niszczenie zaufania społeczeństwa do systemu ubezpieczeniowego
    wsteczne okradanie osób zatrudnionych w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy gdy samemu Donald za okres studiów ma liczony staż emeryt. .
    -wyprzedaje "na pniu" majątek narodowego , likwidacja strategicznych zakłady pracy ,bieda zwykłych ludzi ,rażące bezpodstawne niesłuszne dochody VIP ów,
    -potęgujące się ubóstwo społeczne ,bezpodstawne PREMIE prywatyzacyjne Zarządów spółek giełdowych i niebotyczne dochody ich Prezesów ( czy Oni sra... zlotymi klockami?).
    -denominacja złotego i potężne straty na "Opcjach Walutowych " (miliardy złotych,2008r).
    -okłamywanie społeczeństwa w sprawie zadłużenia Państwa , bez referendum i zgody na jego zaciąganie zgodnie art 128 Konstytucji RP.,
    -okłamywanie społeczeństwa ,obrażanie Prezydenta i brak Likwidacji abonamentu RTV
    -odebranie kwoty zasiłku Pogrzebowego (zmniejszenie do 3000zł).
    -zwiększenie POdatków dla najuboższych (VAT w górę, podatki lokalne,opłaty wieczyste też)(za to obniżenie dla najbogatszych przez likwidacje podatku progresywnego),
    -niszczenie środków dla ZUS (brak najniższej płacy z uwzględnieniem rodzaj zawodu czyli składki na ZUS których nie można POmniejszyć płacami POdstołem
    -niszczenie systemu ubezpieczeń zdrowotnych -nawet po 30 latach pracy nikt Ciebie nie wyleczy w tym systemie.
    - Fedak pójdzie wcześniej na emeryturę niż zatrudnieni długoletnio w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy pomimo iż była tylko etatową działaczką PSL .
    -okrada ubezpieczonych w funduszach emerytalnych odbierając bez Ich zgody Ich składki ,nie wprowadza możliwości lokowania dla konkurencji składek w bankach na specjalnych kontach dla przyszłych emerytów.
    -rujnuje system praworządnego państwa ,uPOlitycznia Trybunał Konstytucyjny ,osłabia pomoc socjalną dla najsłabszych).
    -foruje J Buzka do parlamentu europejskiego zamiast postawić Go przed TS za rozdanie jak ze swoich 5 letnich urlopów górniczych ze wszystkimi przywilejami oraz po nich super wczesnych emerytur górniczych nigdy nie wypracowanych .
    -Rozbudowy-wuje biurokracje Rządową i NEPOTYZM ,zatrudnia Arukłowicza do spraw od niczego za ciężką gaże.
    -Polacy coraz liczniej uciekają za granice
    -drakońskie Podwyżki cen w tym jedzenia i paliw.
    Oto -osiągnięcia Rządu Tuska PO latach rządzenia .
    Premier sam nie wie ile kosztują jabłka ,paliwo ,cukier ,chleb ? A ile zarabiają zwykli obywatele!

    "Słowa prawdy" nie przypadkowo odnoszą się do tego, co się działo na Węgrzech, ponieważ i tu i tam mieliśmy zły rząd, tylko tam premier dał się nagrać i przyznał się do tego, że nigdy nie zamierzał nic robić i że kłamał. Nasz premier jest zbyt sprytny. Więc Polacy musieli powiedzieć mu to sami"

    Odpowiedz
  • Prawnik(2011-08-29 10:03) Zgłoś naruszenie 00

    Prawnik powinien przeczytać program PiSu .zeby wiedzieć ,że po wygraniu wyborów przez tą partię czeka nas dyktatura, podobna do tej z PRLu

    Odpowiedz
  • qwe(2011-08-29 14:57) Zgłoś naruszenie 00

    na korwina, tylko nie na bande czworga

    Odpowiedz
  • Lidia(2011-08-29 19:41) Zgłoś naruszenie 00

    Pójdziemy głosować na ustawkę szefów -partii. To nie są demokratyczne wybory.

    Odpowiedz
  • WYBORY?(2011-08-29 19:49) Zgłoś naruszenie 00

    Strata czasu!
    ZADNA partia nie ma NIC do zaoferowania,
    a celem wszystkich jest tylko i wylacznie utrzymac sie przy KORYCIE.

    Pozdrawiam naiwnych, ktorzy wybieraja sie w tym roku na glosowanie ;)

    Jak ja sie ciesze, ze juz od dawna nie ma mnie w tym zacofanym kraju!

    Odpowiedz
  • Prawni8ik(2011-08-29 20:20) Zgłoś naruszenie 00

    Kto nie pójdzie głosować ten głosuje na PiS i jej program, gdyż twardy elektorat Rydzyka nie zawiedzie.

    Odpowiedz
  • do 7:(2011-08-29 21:22) Zgłoś naruszenie 00

    Tez prawda...

    Ale to straszne, ze trzeba isc i wybierac mneijsze zlo, a nie partie, z ktorej programem sie utozsamia... :(

    Odpowiedz