Andrzej Jankowski: Koniec dzienników ustaw na papierze

autor: Andrzej Jankowski04.01.2011, 03:00; Aktualizacja: 04.01.2011, 12:40

Akty prawne mają być dostępne wyłącznie w sieci. Dla wielu Polaków oznacza to brak dostępu do prawa.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • zzz(2011-01-04 09:34) Zgłoś naruszenie 00

    Błagam, co za brednie. Jak ten znajomy adwokat nie korzystał do tej pory z komputera to założę się o wszystko, że nie zapoznawał się z nowelizacjami i zmianami w prawie poprzez drukowane Dzienniki Urzędowe, bo jest to praktycznie niemożliwe. No chyba że całymi dniami tylko siedział przeglądając te Dzienniki zamiast pisać te "artykuły" czy "pisma procesowe". W takim wypadku zwracam honor.

    Odpowiedz
  • Vesemir(2011-01-04 10:10) Zgłoś naruszenie 00

    a mój znajomy adwokat to pisze pisma procesowe ręcznie, gęsim piórem i inkaustem na pergaminie, tylko się denerwuje, bo mu ciężko te pergaminy do koperty wsadzić a i koszta rosną. Redaktorze Jankowski błagam, trochę powagi. Jesli Pan nie wie, to np. Biuletyn Informacji Publicznej jest w wersji elektrocznej i nikt jakoś nie cierpi. Ciekawe, czy znajomy adwokat Pana Redaktora czyta BIP, czy też nie ma żadnej swiadomości o tym, że takie dziwo istnieje, bo komputera nie posiada.

    Odpowiedz
  • śCiek(2011-01-04 10:43) Zgłoś naruszenie 00

    A gdyby tak wprowadzić obowiązek by w każdym polskim domu znajdowały się wszystkie tomy Dziennika Ustaw, M. P., M.P. "B" oraz MSiG i obowiązek ten usankcjonować małą karą, tak do 5-6 lat pozbawienia wolności? To może być ratunek dla budżetu!

    Odpowiedz
  • Sapiens(2011-01-04 13:15) Zgłoś naruszenie 00

    Redaktorze Jankowski, błagam, proszę więcej czytać a mniej pisać. Zupełnie to Panu nie wychodzi :/

    Odpowiedz
  • tik(2011-01-04 14:15) Zgłoś naruszenie 00

    Baby na wsi już czytają gazety, książki i jednolite teksty ustaw na laptopach. Najlepsze są Polskie Normy, które są drukowane przez prywatną firmę ze specjalnymi znakami holograficznymi i nie można ich kopiować. Tu należy dopiero wprowadzić komputeryzację i zlikwidować średniowiecze.

    Odpowiedz
  • red(2011-01-04 10:38) Zgłoś naruszenie 00

    dzienników papierowych nikt nie czyta, sterty papieru wyrzucane w błoto.
    Jeśli kodeks cywilny potrafi być zmieniany kilkanaście razy w ciągu roku i nie publikuje się tekstów jednolitych to życzę powodzenia w ustaleniu jak właściwie brzmi aktualna treść tego aktu.
    Państwo powinno udostępniać teksty jednolite ustaw i aktualizować je wraz z każdą zmianą.

    Odpowiedz
  • Wikarus(2011-01-04 16:35) Zgłoś naruszenie 00

    Popieram przedmówców :)

    Odpowiedz
  • rzeczoznawca(2011-01-04 19:01) Zgłoś naruszenie 00

    A co z tymi co nie potrafią czytać ?! Nadawać audycje w radio? a co z tymi co nie potrafią obsługiwać radia?! Zatrudnić bezrobotnych dla tych co nie potrafią czytać i obsługiwać radia? ad infinitum...

    Jeżeli ktoś nie potrafi dotrzeć do źródła prawa, to nie łudźmy się - nie będzie potrafił go w sposób zrozumiały przeczytać, a o interpretacji czy zastosowaniu nie bedzie mowy...ergo - nie jest mu potrzebny.

    Odpowiedz
  • Michał(2011-01-04 19:04) Zgłoś naruszenie 00

    A w bibliotece red. Jankowski bywa? Jak bywa, to pewnie zauważył, że stoją tam komputery, z których korzystają także osoby, przynajmniej na oko, starsze od redaktora. I te osoby jakoś z komputerów i internetu korzystają. Więc, jak zajdzie potrzeba, to zajrzą i do internetowego Dziennika Ustaw.

    Można oczywiście powiedzieć, że w wiejskiej bibliotece komputera brak. No to sobie taki mieszkaniec wsi pojedzie do najbliższej biblioteki miejskiej. Bo do porannej kawki chyba Dz. U. nie czyta, a jak potrzebuje, to się pofatyguje. A sąd albo urząd i tak poinformuje go o jego uprawnieniach i obowiązkach procesowych. Bo, jak na pewno wiadomo Panu redaktorowi, demokratyczne państwo prawne odchodzi od zasady ingorantia iuris nocet.