« Powrót do artykułu

Radca prawny nie musi spotykać się z klientem

Radca prawny wyznaczony na pełnomocnika z urzędu nie musi osobiście odbyć rozmowy z klientem, by podjąć decyzję w sprawie skargi kasacyjnej. Odmawiając spotkania, nie narusza dóbr osobistych reprezentowanej osoby.

prawo, biznes, dokument

żródło: ShutterStock

W pozwie mężczyzna przekonywał, że radca prawny odmówił spotkania z nim, a tym samym okazał brak szacunku.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • rr(2016-12-08 14:15) Zgłoś naruszenie 53

  A dlaczego dorosły, w pełni sprawny na umyśle obywatel nie może sam napisać skargi kasacyjnej? Dlaczego dostęp do środka prawnego gwarantowanego konstytucyjnie, uzależniony jest od przymusowego skorzystania z prywatnego pośrednika? Rozumie, gdyby skargi były odrzucane z uwagi na błędy formalne czy merytoryczne, ale z uwagi na podpis... to chyba ewidentne łamanie konstytucyjnych praw obywatelskich.

  Odpowiedz
 • ols(2016-12-08 20:16) Zgłoś naruszenie 21

  Do profesor-prezes. Art. 77. Ustawa nie może nikomu zamykać drogi sądowej dochodzenia naruszonych wolności lub praw. Ustawa zamyka drogę sądową uzależniając ją zasobności portfela, wielu ludziom zamykając finansowo drogę dochodzenia prawa.

  Odpowiedz
 • profesor prezes(2016-12-08 14:48) Zgłoś naruszenie 23

  gwarantowanego konstytucyjnie???? a w jakim artykule konstytucji???

  Odpowiedz
 • Peter(2016-12-09 08:41) Zgłoś naruszenie 01

  Konstytucja gwarantuje dwie instancje, nie trzy. Prawo do sądu realizowane jest przez dostęp do sądu dwuinstancyjnego. A dopuszczenie obywateli do samodzielnego pisania skarg bezzasadnych w większości skutkowały brakiem rozpatrzenia skarg zasadnych, bo bez badania skargi nie da sie tego ocenić. W tej sytuacji zasadność skargi ocenia osoba , która mogłaby być sędzią ( takie prawo ma radca i adwokat po 3 latach praktyki). Przyjmując zasadę po co prawnik, możemy też przyjąć po co prawnik w sądzie czyli dojść do absurdów.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!