« Powrót do artykułu

Kryszkiewicz: Sędziowie kochają bez wzajemności

Trybunał Konstytucyjny właśnie dał rządowi zielone światło do manipulowania przy budżetach sądów. Taki wniosek płynie z postanowienia o umorzeniu postępowania dotyczącego ustawy okołobudżetowej z 2014 r.

Małgorzata Kryszkiewicz / fot. Wojtek Górski

żródło: DGP

Małgorzata Kryszkiewicz / fot. Wojtek Górski

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • IUDEX(2016-09-20 10:11) Zgłoś naruszenie 00

  Jeżeli rząd i sejm będą manipulować przy wynagrodzeniach sędziów m to mają oni co najmniej 3 sposoby by się temu przeciwstawiać . Szczegóły pózniej.

  Odpowiedz
 • sędzia NSA(2016-09-02 16:48) Zgłoś naruszenie 00

  TK jest sprzeczny z zasadami demokracji-stoi ponad parlamentem wybranym w powszechnych wyborach.Jest wyrazem panowania oligarchów ,którzy przez niego kontrolują władzę.Przez oligarchów należy rozumieć także tych,którzy z ukrycia(też z zagranicy)mają realne wpływy.Teraz jego oblicze zostało obnażone.

  Odpowiedz
 • WKUTY(2016-09-01 13:18) Zgłoś naruszenie 00

  " Czy jednak trybunał działałby podobnie, gdyby to obecny rząd postanowił ratować budżet, przekazując pieniądze obywateli zgromadzone w depozytach sądowych do dyspozycji ministrowi finansów? Albo zlikwidował 1/3 sądów rejonowych w Polsce? Pytanie musi pozostać otwarte." Pani Redaktor. Z tym Przewodniczącym TK, nie liczyłbym na precedensowe rozstrzygnięcia, zarówno, jeżeli chodzi o tempo, jak i o same meritum decyzji. Ten TK to jętka jednodniówka i im mniej jest aktywny, do końca kadencji Jego przewodniczącego, TYM LEPIEJ DLA AUTORYTETU WŁADZY. Zobacz także:

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!