« Powrót do artykułu

Skutki bigamii odczują małżonkowie w obu związkach i ich bliscy

Przed ślubem mąż zwierzył się pani Katarzynie, że w młodości, studiując za granicą, ożenił się, ale na krótko. Twierdził, że sąd rozwiązał małżeństwo. Niedawno okazało się jednak, że kobieta przyjechała, wychowuje wspólne dziecko, sąd nie rozwiódł małżonków, tylko orzekł separację, a w dodatku w sądzie karnym toczy się sprawa o bigamię, w której oskarżonym jest mąż czytelniczki. – Czy moje małżeństwo zostanie unieważnione? Jakie uprawnienia będę miała ja i nasze dzieci? Czy dostaną alimenty i będą po nim dziedziczyły? Czy pozostawanie w separacji nie zezwala na wstąpienie w nowy związek małżeński? – pyta zrozpaczona czytelniczka.

małżeństwo, zaręczyny, oświadczyny

żródło: ShutterStock

Orzeczenie separacji nie wywołuje takich skutków prawnych jak rozwód.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • mariola t. (2018-10-25 18:44) Zgłoś naruszenie 00

    Wedlug mnie bigamie w zwiazkach malzenskich moga miec inne podloze. Mezczyzna o sklonnosciach poligamicznych zeniac sie z kobieta i ukrywajac kochanke z ktora wspolnie planowali podstepny slub czerpiac korzysci wzajamne, bigamia wowczas bedzie ukryta wspolnym peselem w dokumentacjach urzedow. Wzajemne korzysci ujawnia sie w chwili posiadania wspolnych dzieci. Bigamia mezczyzny, ktory posiada dwie kobiety z latwoscia moza rozpoznac znecaniem sie psychicznym odbieraniem prywatnych rzeczy, bizuterii, rzeczy dzieciom. Takich osobnikow o sklonnosciach psychopatycznych/uzaleznionych wieloletnio dyskryminuje ze swojego zycia. Zwiazek kobiety ktora przyczynila sie do bigami usuwam i jawnie mowie w miejscach ktorych bywam. Swoje zycie prywatne monogamicznej kobiety i mezczyzny majacego wiele kobiet uwazam za stacone i przestrzegam mlode osoby gdyz moi rodzice wogole nie reagowali uwazgledniajac tylko jedna corke .

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!