« Powrót do artykułu

Ziobro: Czynności notarialne będą nagrywane

Nowelę ustawy o notariacie, która zakłada nagrywanie czynności notarialnych, zapowiada minister sprawiedliwości prokurator generalny Zbigniew Ziobro. Dodał, że chodzi o zwalczanie lichwiarskich pożyczek, które doprowadzają wielu ludzi do tragedii, a wielu ląduje na bruku.

Zbigniew Ziobro

autor: Jakub Kamińskiżródło: PAP

Zbigniew Ziobro

statystyki

Komentarze (11)

 • ja(2016-07-18 14:07) Zgłoś naruszenie 100

  A co to zmieni, że będzie nagranie?! Czy minister zakłada, że notariusz sporządza akt gdy jedna ze stron ma pistolet przy głowie?!

  Odpowiedz
 • m(2016-07-18 14:01) Zgłoś naruszenie 90

  proponuję założyć monitoring i nagrywać wszystkie pomieszczenia prokuratur w Polsce. Wtedy to dopiero się hiciorki ponagrywają.

  Odpowiedz
 • POlak(2016-07-18 13:57) Zgłoś naruszenie 61

  proponuje trzymać nagrania na centralnych serwerach w innym wypadku dowody mają to do siebie że lubią być zalane lub skradzione :) Nieuczciwy notariusz przecież nie będzie trzymał nagrań na siebie nawet jak mu ustawa nakazuje

  Odpowiedz
 • pamiętliwy(2016-07-18 13:46) Zgłoś naruszenie 41

  A co jeśli później okaże się, iż pomimo wielu nagrywających kamer nie można będzie uzyskać nagrania - jak w czasie sejmowego głosowania na cztery ręce. Albo jeśli ktoś gwoździem uszkodzi dysk z nagraniem? Minister Ziobro powinien pamiętać, że bywają sytuacje gdy taki zapis jest niedostateczny.

  Odpowiedz
 • xxxxx(2016-07-18 16:12) Zgłoś naruszenie 30

  Ziobro i Engelking zepsuli służbowe laptopy? Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, jego zastępca Jerzy Engelking i były szef gabinetu politycznego zdali uszkodzone komputery - podało radio RMF. Całe poprzednie kierownictwo resortu korzystało z telefonów na kartę, prawdopodobnie w obawie przed podsłuchami. Kilka telefonów w dziwnych okolicznościach zostało zniszczonych - twierdzi RMF. - Komputer Ziobry jest zniszczony - potwierdza Ministerstwo Sprawiedliwości. Według jednej z notatek, które cytuje radio, urzędnik ministerstwa sprawiedliwości przyznał, że telefon mu "wypadł i przejechał po nim samochód". - Nietypowe są też uszkodzenia laptopów: zniszczono tylko części z klawiaturą i rozpłatano twarde dyski - informuje RMF. Z informacji RMF FM wynika, że cały sprzęt został przekazany Prokuraturze Okręgowej w Warszawie, która prowadzi śledztwo w sprawie "gwoździa Ziobry". Słynny dyktafon miał być dowodem na to, że były minister nie poinformował Andrzeja Leppera o zbliżającej się prowokacji CBA w Ministerstwie Rolnictwa. Prokuratorzy mają zbadać przy pomocy ABW ewentualną zawartość uszkodzonych twardych dysków laptopów i ustalić, czy zostały one uszkodzone celowo, by ukryć jakieś informacje, czy było to dzieło przypadku. Ministerstwo potwierdza - Prokuratura potwierdziła doniesienia o zepsutym dysku komputera Ziobry - twierdzi Radio Zet. - Uszkodzony został także twardy dysk Marcina Romanowskiego z gabinetu politycznego ministra - podaje Radio Zet. Z danych przedstawionych przez Biuro Informacji resortu sprawiedliwości wynika, że w komputerze należącym do Ziobry wymienić należy płytę główną, matrycę, obudowę LCD. Łączny koszt naprawy to ponad 4200 złotych. - Komputer w obecnym stanie nie nadaje się do użytku - powiedziano Radiu Zet. Koszty naprawy przewyższają wartość laptopów

  Odpowiedz
 • asd(2016-07-18 16:24) Zgłoś naruszenie 24

  Ale mafia trzęsię dpami he, he

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • dociekliwy(2016-07-18 15:04) Zgłoś naruszenie 20

  No tak. To teraz pamiętajcie jak rodzinie lub znajomym pożyczacie, żeby co roku maksymalne odsetki dobrze obliczać albo ogólną formułkę stosować i odpowiednio dochodząc odsetki, sprawdzać aktualną ich wysokość, bo możecie nieźle się z ręką w nocniku obudzić jak wam nie tylko pokaże pożyczkobiorca środkowy palec, a jeszcze za 50 zł za dużych odsetek będziecie mieli wyrok ( w tej sytuacji pewnie w zawiasach ale jak ktoś lubi być karany). Wysokość odsetek maksymalnych to obecnie 10%. Pytanie teraz co z obsługa kart kredytowych i pożyczek, gdzie obecnie za raty z karty mam 18% w skali roku a ustawa nic a nic nie mówi o zwolnieniu banków ( słowo "kto" się kłania). RRSO natomiast to co najmniej 20%. Niestety widać jak ułomnym prawnikiem jest minister. No ale potem będzie jazda na sędziów i/lub prokuratorów i błaganie o warunkowe umorzenie lub niską szkodliwość czynu.

  Odpowiedz
 • się obejrzy...(2016-07-20 17:39) Zgłoś naruszenie 20

  Spokojnie drodzy obywatele. Dla waszego dobra nagrywać się będzie wszystkie wasze czynności życiowe i przekazywać do depozytu ministra Ziobry. Wszak uczciwy nie ma nic do ukrycia 😂

  Odpowiedz
 • Inspektor Inspektorów(2016-07-18 16:54) Zgłoś naruszenie 02

  Brawo czas jeszcze zajać sie spadkami.:Tak aby każdy potencjalny dziedzic zanim podejmie decyzje znal faktyczne zadlużenie zmarłego czyli aby banki i inni miały obowiązek w sprawie spadkowej ujawnić długi. Można to zrobić prosto , wierzyciele stawali by się ustawowymi dziedzicami i musieli by w terminie 6 miesięcy ujawnić swoje roszczenia.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!