« Powrót do artykułu

Prawnicy: Przegląd gatunków

Encyklopedyści to szlachetna grupa. Jej nieszlachetna odmiana to Myśliwi. Mamy jeszcze Hobbystów, Retorów i Charakterystycznych. No i Asystentów.

prawnik; adwokat

żródło: ShutterStock

prawnik; adwokat

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (6)

 • elektor(2016-06-26 22:27) Zgłoś naruszenie 52

  Do Realista. Ziobro nie otworzył zawodów prawniczych. Obiecywał, ale nie spełnił. Miała być ustawa o doradcach prawnych, ale jakimś dziwnym trafem nie weszła. Miała być procedowana, ale nie zdążyli. Oczywiście. Niestety wygląda na to, że pan Ziobro nas zawiódł.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Coralgol(2016-06-27 07:47) Zgłoś naruszenie 31

  ..Kiedy zamierzałem wnieść o zadośuczynienie adwokat do którego się zwróciłem przekonywał mnie że 10 000 zł to jest normalka w takiej sprawie i od tylu zainkasował wg stawek gaże. Gdy doszło do sprawy przed wokandą jego aplikant (gdyż takiego wylał) zakomunikował że 10 000 to niemożliwa kwota i schodzimy znacznie niżej (forsy -gaży nadpłaconej nie oddali) w końcu sprawę wygrałem ale to była moja zasługa gdyż to ja między rozprawami przeczytałem KC ,KPC i odnośne wyroki SN oraz składałem stosowne wnioski. Prawnik miał tą sprawę gdzieś. O to jak działa ten system.

  Odpowiedz
 • Realista(2016-06-26 17:03) Zgłoś naruszenie 210

  Dobry artykuł ukazujący w jakimś stopniu rzeczywistość adwokacką. Trzeba tutaj przyznać rację Ziobrze, że ten otworzył dostęp do zawodów prawniczych i ukrócił patologię, choć jak widać nie do końća.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Coralgol(2016-06-27 07:44) Zgłoś naruszenie 10

  Kiedy zamierzałem wnieć o zadosuczynienie adwokat doktórego się zwróciłem przekonywał mnie że 10 000 zł to jest normalka w takiej sprawie i od tylu zainkasowal wg stawek gaże. Gdy doszło do sprawy przed wokandą jego aplikant (gdyż takiego wyłał) zakomunikował że 10 000 to niemozliwa kwota i schodzimy znacznie nizej (forsy -gaży nadpłaconej nie oddali) w końcu sprawe wygrałem ale to byla moja zasługa gdyż to ja między rozprawami przeczytałem KC ,KPC i odnosne wyroki SN oraz składałem stosowne wnioski. Prawnik miał tą sprawe gdizieś. O to jak działa ten system.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!