« Powrót do artykułu

Pełnomocnictwo w sądzie: Nie zawsze podpis musi być czytelny

Tak właśnie jest z pełnomocnictwem. Sąd nie ma prawa umorzyć postępowania z uwagi na wątpliwości co do odczytania nazwiska.

firma, rachunki

żródło: ShutterStock

Zamieszczenie na pełnomocnictwie adnotacji wskazującej na zmianę kolejności wymienionych w nazwie spółki nazwisk nie może prowadzić do wniosku, że zostało ono udzielone przez inną spółkę.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • Vox61(2016-01-08 12:24) Zgłoś naruszenie 25

  Czytelnie za nas może podpisać się każdy. Nie po to przez lata wyrabiamy sobie własny podpis aby potem drukować na ważnych dokumentach .

  Odpowiedz
 • oloo(2016-01-08 22:15) Zgłoś naruszenie 20

  Z pełnomocnictwa MUSI wynikać, kto je udziela. Jak ktoś podpisuje się nieczytelnie powinno z jego treści wynikać kto się podpisał. W tym przypadku pewnie tak nie było. Powstaje pytanie pod jakim rygorem wzywać taki podmiot ? Prowadzić proces i wydać wyrok w przypadku braku pewności czy osoba, która podejmuje działania w imieniu osoby prawnej ma do tego prawo ? Tak będzie lepiej dla obrotu ? :)

  Odpowiedz
 • zdezorientowany80latek(2016-01-11 14:56) Zgłoś naruszenie 00

  A co zrobic ze spreparowana umowa na dostawe elektrycznosci ,ktos podpisal moim imieniem i nazwiskiem,jak mam udowodnic,ze to nie ja podpisalem,ze ktos podrobil moj podpis,czyli podpisal sie za mnie?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!