« Powrót do artykułu

Asesorzy wracają do sądów. Pytanie, na jak długo

Od 1 stycznia może ich powoływać prezydent. Będą orzekać tylko w sądach rejonowych.

Wymogi ustawowe

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Wymogi ustawowe

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (6)

 • Niezawisłość asesora ??(2016-01-04 11:50) Zgłoś naruszenie 291

  Ktoś znowu sobie kpi. Chyba, że potrzeba młodych ludzi z akademickim doświadczeniem życiowym do odwalania brudnej roboty na pograniczu prawa lub z całkowitym bezprawiem wręcz przestępstwem i dyspozycyjnych wobec zwierzchników tylko po to, by legalizować knoty pod którymi żaden etatowy sędzia czy prokurator by się nie podpisał. Osoba która jest pod wpływem przewodniczącego wydziału, prezesa sądu czy wizytatora pociągającego w sprawach za sznurki i która przez nich będzie oceniana i opiniowana nigdy nie będzie samodzielna i niezawisła ! Przykład w byłych prywatnych sądach rejonowych w Tychach , Rybniku i Okręgowym w Katowicach oraz dyspozycyjnej tyskiej prokuraturze.

  Odpowiedz
 • Niezawisłość asesora ??(2016-01-04 11:46) Zgłoś naruszenie 141

  Ktoś znowu sobie kpi. Chyba, że potrzeba młodych ludzi z akademickim doświadczeniem życiowym do odwalania brudnej roboty na pograniczu prawa lub z całkowitym bezprawiem i dyspozycyjnych wobec zwierzchników tylko po to, by legalizować knoty pod którymi żaden etatowy sędzia czy prokurator by się nie podpisał. Osoba która jest pod wpływem przewodniczącego wydziału, prezesa sądu czy wizytatora pociągającego w sprawach za sznurki i która przez nich będzie oceniana i opiniowana nigdy nie będzie samodzielna i niezawisła ! Przykład w byłych prywatnych sądach rejonowych w Tychach , Rybniku i Okręgowym w Katowicach oraz dyspozycyjnej tyskiej prokuraturze.

  Odpowiedz
 • berek(2016-01-04 16:51) Zgłoś naruszenie 21

  oj na litość., znowu niekonstytucyjność, to się robi takie irytujące. Życie w tym kraju pokazuje, że niekonstytucyjność znaczy tyle co niezgodność z interesem pewnych grup społecznych, politycznych, zawodowych czy biznesowych. Nic więcej. Szczerze - to z konstytucji należałby wywalić wszystkie rozdziały poza pierwszymi dwoma, może trzema (dla porządku można zostawić rozdział 3 o źródłach prawa), a całą resztę niech sobie reguluje ten durny parlament jak chce. Tak czy inaczej raju w tym życiu nie doczekamy, żaden system tego nie zapewni. Zmiana świata musi się zacząć od zmiany człowieka, który musi nauczyć się być trochę mniej egoistyczny, chciwy, leniwy i podatny na głupie ideologiczne spory (homoseksualizm, religia, gender, aborcja, eutanazja, etc. - jakie to ma wszystko znaczenie dla codziennego życia?).

  Odpowiedz
 • berek(2016-01-04 16:45) Zgłoś naruszenie 11

  oj na litość ... znowu niekonstytucyjność, to się robi takie irytujące. Życie w tym kraju pokazuje, że niekonstytucyjność znaczy tyle co niezgodność z interesem pewnych grup społecznych, politycznych, zawodowych czy biznesowych. Nic więcej. Szczerze - to z konstytucji należałby wywalić wszystkie rozdziały poza pierwszymi dwoma, może trzema (dla porządku można zostawić rozdział 3 o źródłach prawa), a całą resztę niech sobie reguluje ten durny parlament jak chce. Tak czy inaczej raju w tym życiu nie doczekamy, żaden system tego nie zapewni. Zmiana świata musi się zacząć od zmiany człowieka, który musi nauczyć się być trochę mniej egoistyczny, chciwy, leniwy i podatny na głupie ideologiczne spory (homoseksualizm, religia, gender, aborcja, eutanazja, etc. - jakie to ma wszystko znaczenie dla codziennego życia?).

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Vox61(2016-02-05 13:11) Zgłoś naruszenie 10

  Asesor powinien przez dziesięć lat nosić teczki za sędzią .Dzięki brakowi wiedzy i doświadczenia asesora gdańskiego sądu pracy od siedmiu lat jestem osobą bezrobotną.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!