« Powrót do artykułu

Adwokaci stają się radcami prawnymi. "My potrafimy naszym członkom wiele zaoferować"

23 radców prawnych w ciągu dwóch ostatnich lat postanowiło przejść do stołecznej palestry. Ruch w drugą stronę jest kilkakrotnie większy.

umowa prawo prawnik

żródło: ShutterStock

Od 1 lipca, kiedy weszła w życie nowelizacja kodeksu postępowania karnego i radcy prawni zyskali uprawnienia obrończe, odpadła bowiem ostatnia z różnic, jaka dzieliła obie korporacje.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (9)

 • le(2015-12-02 12:05) Zgłoś naruszenie 411

  Usługi prawne powinny być wolne. Przymusy adwokackie i radcowskie - stanowią naruszenie zasad konstytucyjnych. Wolność wyboru pełnomocnika nie powinna być ograniczana w interesie żadnej grupy zawodowej.

  Odpowiedz
 • ale Radcy nigdy nie Adwokatami....(2015-12-02 07:54) Zgłoś naruszenie 36

  Parszywe postępowanie Adwokatów, którzy nie dopuszczają do swego zamkniętego kręgu innych ale sami zawłaszczają inne profesje prawnicze.

  Odpowiedz
 • Marcin(2015-12-02 18:19) Zgłoś naruszenie 29

  Radca Prawny wciąż jest słabo rozpoznawalnym zawodem , inaczej adwokat każdy wie jakie ma uprawnienia i kim jest.Adwokat to marka sama w sobie.

  Odpowiedz
 • v(2015-12-02 08:58) Zgłoś naruszenie 11

  może lepiej byłoby gdyby nastąpiło połączenie, podjęcie wspólnej walki o jakieś normalne zasady finansowe, stabilizację potrzebną do normalnego i godnego życia (miesięczne pensje, wcześniejsze emerytury, inne, dlaczego nie ?, to powinny być nowe wyzawnia dla samorządów, a nie zagmatwanie się w postępującej „papierologii” zabierającej cenny czas i krótkie życie, o której decydują nieliczne wg własnych kryteriów, a z której jak mówią członkowie za wiele albo nic nie ma), zamiast przedstawianie nieraz wypaczonej rzeczywistości, że chodzi o pieniądze, o te również gdyż są niezbędne do życia, te na co dzień pokazuje i media stale strasząc, ale jakie to już niewielu się orientuje w tym kraju, w zasadzie niestety nieduże, „boom” w kierunku powszechności instytucji typu „pomocy społecznej” w zamian za likwidację np. tzw „klasy średniej” „nadśredniej” ? i podobnych, z tym że milionerów itp. choć w różny sposób przybywa zawsze będzie znacznie mniej, to nie jest rozwiązanie w kraju unijnym, nazywanym przez niektórych „tygrysem Europy”, wszystko niemal zależy od ludzi, bowiem „Ludzie ludziom zgotowali i gotują ten los” !

  Odpowiedz
 • Marcin(2015-12-02 18:13) Zgłoś naruszenie 12

  Nie wiem po co się wpisywać na listę radców prawnych.Wielu ludzi wciąż nie wie jakie uprawnienia ma radca prawny.

  Odpowiedz
 • w(2015-12-02 12:13) Zgłoś naruszenie 00

  le: to zwolnij miejsce, tam gdzie "pracujesz", powinno być wolne a jest pewnie jedno i jedyne dla ciebie i może do emerytury a chętnych na nie setki może będzie tak jak w najbardziej chyba otwartym zawodzie w Polsce radców prawnych

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • ((((((((2015-12-02 17:42) Zgłoś naruszenie 00

  Chciałbyś. Niestety twoje zdanie nikogo nie obchodzi, przykro mi ☺

  Odpowiedz
 • Attorney at Law(2015-12-03 14:29) Zgłoś naruszenie 01

  Zarówno adwokat i radca prawny odstraszają klientów od kancelarii. Klienci w ogóle nie rozpoznają i nie chcą chodzić z obawy o duże koszty. Utożsamiani są adwokaci i radcowie jako oszuści, którzy chcą tylko oszukać. Zresztą faktem jest, że obsługa rynku tych pełnomcników jest dramatycznie niska i stanowi jedynie kilka procent. Pozostaje pytanie po co utrzymywać korporacje prawne??

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!