« Powrót do artykułu

Postępowanie karne potrzebuje krytyki, ale merytorycznej

Nasza polemika ma charakter konfrontacyjny, bo liczymy, że w końcu zacznie się rzetelna i merytoryczna dyskusja nad procesem karnym i to w gronie osób, które mają pojęcie o praktyce.

paragrafy

żródło: ShutterStock

Krytykujący nowe przepisy zwracają uwagę na spadającą liczbę aktów oskarżenia i porównują dane z 2015 r. i z roku poprzedniego

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

 • Shark(2015-11-24 18:32) Zgłoś naruszenie 01

  To chyba kolega Rybczak napisał i dwóch kumpli podpisało ;)

  Odpowiedz
 • reforma KPK jest do niczego(2015-11-24 11:39) Zgłoś naruszenie 01

  Uważam, że reforma KPK jest tylko i wyłącznie na korzyść prokuratorów, którzy aktualnie mają zdecydowanie mniej pracy. Pytam jak to mozliwe, że Prokuratorzy prowadzą tak mało spraw, albo w ogóle samodzielnie od początku do końca, tylko wysługują się policjantami nawet wtedy, gdy trzeba zrobic zwykły przegląd akt... To jest kuriozum. Sprawcom większych przestępstw w trybie dobrowolnego poddania się karze propnuje się jaskrawo nieskie wyroki, tylko po to, żeby poddali sie karze i żeby prokurator nie musiał chodizć na wokandę i oskarżać... Temu problemowi warto by było się przyjrzeć bliżej.
  Dla mnie szokiem jest, że Policjanci piszą akty oskarżenia. To jest nie poważne, jak po 2 dniowymj szkoleniu Policjant ma byc lepszy od Prokuratora, który uczy się kilka lat swojego fachu... Policjant ma wymyślac tezy dowodowe, któr nie koniecznie muszą się spodobać prokuratorowi, a później są zwroty i do bólu poprawianie aktów oskarżenia. Dlatego jest mayły spływ aktów oskarżenia. Policjant powinien zbierać dowody, a Prokurator je oceniać i pisać AO.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!