« Powrót do artykułu

Sąd Najwyższy przegrał przed NSA w sporze z fundacją ePaństwo

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną Sądu Najwyższego w sporze z fundacją ePaństwo. Poszło o umowy zawarte z wydawnictwem prawniczym W. oraz redakcją P., które publikowały orzecznictwo SN. Fundacja chciała je poznać. Pytała też, w jakiej liczbie i w jakim trybie wydane serie zostały potem zakupione przez SN.

sąd, sędzia, młotek

żródło: ShutterStock

Fundacja od lat drąży temat współpracy SN z prywatnymi wydawnictwami. Sama wystąpiła kiedyś o dostęp do orzeczeń SN i natrafiła na opór. Chciała zapewnić dostęp do najważniejszego orzecznictwa w Polsce nie tylko użytkownikom specjalistycznych, płatnych programów, lecz także zwykłym obywatelom.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (3)

 • R(2015-11-09 08:51) Zgłoś naruszenie 00

  Wielu nie lubi, jak zagląda im się do „kieszeni’ ostatnio nawet Watykan..., to przyznaje, tu akurat można sądzić że dobrze NSA orzekł, wiadomo że sądy są finansowane przez państwo, jak jest inaczej niech powiedzą, o innych ci jak i „pracodawcy” jeśli tacy jeszcze są chcieliby wszystko lub prawie wszystk wiedzieć, wskutek zmian przepisów coraz więcej, regulacje o ochronie danych osobowych to w niemal 99% ochrona cwaniaków co cię... już dawno to obywatele co inteligentniejsi zauważyli, pewnie chodzi o spore albo bardzo spore sumy, same te gmachy sądowe i inne, wszystko to może i ładne ale to kwestia gustu, ale i komu jak służy, jedni cały czas niech w „norach” robią a inni na „salonach” lubią jak im religia przykazuje, wykorzystywana w zasadzie do zdobywania władzy i w zachłannosci ich, te zbiory orzezczeń i nie tylko w różnych postaciach w internecie są, jedni płąca za to dużo inni pobierają sobie darmo lub za pewną kwotę w ramach internetu i mówią też że są mądrzejsi niż wszelkie sądy

  Odpowiedz
 • kat(2015-11-14 10:55) Zgłoś naruszenie 00

  I to jest właśnie państwo prawa, gdzie Sąd Najwyższy tego prawa nie szanuje. SN zachowuje się jak ******* hipokryta, bo w jednej sprawie wydaje pozytywny dla powoda wyrok w sprawie dostępu do umów itp. jednocześnie sam nie stosuje się do tych samych paragrafów. A jak maluczki obywatel w takim razie ma walczyć z tą pier.doloną oszukańczą, kłamliwą itp. machiną? Nie jestem za pisowcami, ale widocznie oni jako jedyni mogą tą degrengoladę zwalczyć.

  Odpowiedz
 • Ola(2015-11-09 13:09) Zgłoś naruszenie 00

  Zajmijcie się tym co się dzieje z umowami w Ministerstwie Kultury. Szczególnie ze zleceniami dla pracowników i umowami zewnętrznymi w Departamencie Ochrony Zabytków oraz realizacją tzw. Krajowego Programu Ochrony Zabytków. Zobaczycie jaka patologia jest w urzędach!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!