« Powrót do artykułu

Kiedy można trafić do więzienia za unikanie spłaty zobowiązań

Polskie prawo nie przewiduje odpowiedzialności karnej za długi. W związku z tym np. za niespłacony kredyt nie można zostać skazanym na karę pozbawienia wolności, jednak za jego wyłudzenie albo za ukrywanie majątku przed komornikiem – już tak.

więzienie, areszt, więzień

żródło: ShutterStock

Jeżeli skazany nie ma możliwości jednorazowego uiszczenia grzywny orzeczonej w związku z popełnieniem przestępstwa, może złożyć do sądu wniosek o jej rozłożenie na raty.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • Też mi pytanie.(2015-10-23 23:43) Zgłoś naruszenie 11

  Kiedy nie można kupić sędziego.

  Odpowiedz
 • solo777(2016-12-15 13:58) Zgłoś naruszenie 10

  dług alimentacyjny jest długiem państwowym a jak się to ma do tego że Polska podpisała konwencję o nie wsadzaniu ludzi za dług państwowy a mimo to wsadza i co to da kara do 2 lat pozbawienia wolności nic nie da bo jak nie spłacał taki i nie spłaci brak możliwości bo siedzi a i jeszcze go utrzymujemy czyli koszt podwójny jaki ma sens wsadzać ich do więzienia

  Odpowiedz
 • Koala(2018-04-24 07:51) Zgłoś naruszenie 00

  Dług alimntacyjny powinien być spłacany z pracy we więzieniu,Przecież więzień może pracować i spłacać dług A tak jeszcze na osadzonegoidzie przszło 2 tys bo tyle kosztuje utrzymani osadzonego.Paranoja lepiej by dać te pieniądze na dzieci.Ale tak by robił każdy nawet fikcyjnie.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Yyyy(2017-04-13 16:38) Zgłoś naruszenie 00

  A co zrobic zeby go z tego wiezienia ,wydostac za niepłacenie alimentów ,prosze o pomoc

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!