« Powrót do artykułu

Asystenci sędziów chcą większych podwyżek

Proponowane przez resort sprawiedliwości przyszłoroczne podwyżki w sądownictwie są skandalicznie niskie – twierdzi Ogólnopolskie Stowarzyszenie Asystentów Sędziów. I pisze w tej sprawie do ministra.

 • Asystenci zwracają uwagę, że przedstawiona przez MS propozycja podziału środków przeznaczonych na wzrost wynagrodzeń w 2016 r. w wymiarze sprawiedliwości jest dla nich wyjątkowo krzywdząca
statystyki

Komentarze (6)

 • asystent(2015-09-04 09:40) Zgłoś naruszenie 00

  Popieram. Przedstawione propozycje podwyżek są żenujące. Przede wszystkim resort sprawiedliwości powinien zacząć zabiegać o to, żeby do wymiaru sprawiedliwości trafiła większa część z 2 mld złotych przewidzianych na podwyżki w budżetówce. Jeszcze nie tak dawno minimalne wynagrodzenie w sądownictwie było niższe niż w gospodarce narodowej, co najlepiej oddaje wieloletnie zaniedbania jeśli chodzi o pracowników wymiaru sprawiedliwości.

  Odpowiedz
 • normalny(2015-09-04 10:26) Zgłoś naruszenie 00

  Szanowni Państwo Asystenci tylko "zapomnieli" przy porównywaniu się do grupy kuratorów, że kuratorzy jako jedyna grupa zawodowa w resorcie sprawiedliwości z własnych poborów pokrywa koszty wykonywania swoich obozowiczów.

  Odpowiedz
 • prawnik - Szczecin(2015-09-04 10:36) Zgłoś naruszenie 00

  Proponowane podwyżki są śmieszne. Licząc bowiem od górnej podstawy pensji (górne widełki) i uwzględniając fakt, ze inflacja przez te lata (od 2009r - 2014r.) "zjadła" nasze pensje w ponad 20 %, to rekompensata za lata niewaloryzowania wynagrodzeń powinny oscylować na poziomie 760 zł brutto. Nie licząc oczywiście inflacji za rok bieżący. Ponadto, MS powinno zabiegać u Ministra Szczurka o większą pulę środków, a nie poprzestawać na tym, co jest. Łatwo jest bowiem żyć za te swoje 10-12 tys. zł i zapomnieć o sytuacji podległych pracowników, ledwo wiążących koniec z końcem. Łatwo, prawda? A tu trzeba okazać odwagę cywilną, determinację i odpowiedzialność, tym większą , im wyższe zajmowane stanowisko. ___Bo to mogą być naprawdę ostatnie rządy PO i tej ekipy w Ministerstwie Sprawiedliwości, która jest u steru, gdyż dojdzie do głosu ludzki skowyt
  z bólu frustracji i rozczarowanie, a za nimi już tylko odroczone PIS. Wtedy będzie za późno na odzyskanie zaufania pracowników wymiaru sprawiedliwości, na docenienie ich ciężkiej pracy, na podwyżki. Pozostanie tylko żal i ból w sądach i ogólnie już pokutujące przekonanie, ze władza żywi się kosztem najgorzej zarabiających
  i jest to pewnego rodzaju forma pastwienia się władzy nad ludźmi o zarobkach 1200-1800 zł miesięcznie. Żenada. Prawdziwa żenada. Raz jeszcze powiem, waloryzacja pensji, ale nie na poziomie 170, 190 zł brutto. To mają być w końcu odczuwalne podwyżki, tym większe, im dłużej pracownik pracuje w sądownictwie, za te lata głodowych pensji, za lata proszenia o podwyżkę, o zapomogę, bo nie za co opłacić przedszkola, opłat w szkole, opłacić za gaz w zimie. Za to, że mimo to , ci ludzie pracują ciężko w sądach, zamiast rzucić to w diabły i poszukać normalnej pracy za normalne pieniądze.

  Odpowiedz
 • sekretarz-Opole(2015-09-04 12:04) Zgłoś naruszenie 00

  Jako starszy sekretarz sądowy z 35 letnim stażem pytam skąd autor tekstu wziął dane o zarobkach urzędnika sądowego w wys.AŻ3.600,00 zł a asystenta sędziego TYLKO 3.100,00 zł. Najpierw należałoby się gruntowniej i u źródła dowiedzieć o naszych uposażeniach a dopiero potem pisać takie jak wyżej BZDURY. A może by tak zainteresować się się zarobkami innych URZĘDNIKÓW i pracowników BUDŻETÓWKI.

  Odpowiedz
 • kurator zawodowy zarabiający 2700 m-cznie(2015-09-04 12:36) Zgłoś naruszenie 00

  Autor artykułu porównuje zarobki kuratora z 20 l. stażem, w stopniu awansowym specjalisty i zapewne na stanowisku kierownika, wliczając oczywiście dodatek terenowy, który kurator zostawia zazwyczaj na stacji benzynowej i u mechanika. Skwitować należy to b. krótko - chamstwo.

  Odpowiedz
 • asystent(2015-12-14 11:00) Zgłoś naruszenie 00

  Asystenci to niech pracują za 2.500 wielokrotnie także w domu w weekendy. Reszcie zdecydowanie należą się podwyżki na wolne weekendy.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!