« Powrót do artykułu

Hazard: Trzeba reakcji stanowczej, ale i przemyślanej

Hazard

żródło: Bloomberg

Drugim ważnym głosem w dyskusji o polskim systemie gier hazardowych jest świeży raport Najwyższej Izby Kontroli na temat egzekwowania przepisów prawa wobec podmiotów prowadzących działalność w zakresie zakładów wzajemnych

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

 • Aciel(2015-03-19 19:30) Zgłoś naruszenie 00

  Wystarczyłoby napisać sensowniejszą ustawę.

  Odpowiedz
 • D...(2015-03-19 23:35) Zgłoś naruszenie 00

  Brednie pan Tomasz wypisuje, okrutne bzdury. Zapewne pan Tomasz nie do końca zrozumiał co Trybunał Konstytucyjny powiedział o ustawie hazardowej, więc zapytał w ministerstwie, gdzie mu głupot nagadali.
  Gdyby Trybunał powiedział, cyt. "nie ma przesłanek do tego, aby polskie sądy czy organy administracji odmawiały stosowania przepisów (...) z powodu niedochowania trybu notyfikacji projektu ustawy Komisji Europejskiej", to by spowodował natychmiastowe wszczęcie przez Komisję Europejską postępowania przymuszającego do stosowania prawa unijnego, co zakończyłoby się zapewne karami nałożonymi na Polskę - pewnie z kilkadziesiąt tysięcy EURO za każdy dzień trwania stanu naruszania prawa UE.
  Trybunał nie jest jednak aż tak głupi ani zuchwały, więc nic takiego nie powiedział.
  Co więcej - wydając swój wyrok Trybunał w istocie rozwiązał ręce sądom powszechnym, dotąd nieco obezwładnionym głupkowatym stanowiskiem Sądu Najwyższego. Teraz sądy już rozumieją, że czym innym zgodność z Konstytucją, a czym innym niezgodność z prawem Unii Europejskiej. Dzięki temu po wyroku TK pojawiło się już sporo interesujących orzeczeń, gdzie odmawia się stosowania nienotyfikowanych przepisów technicznych - bo tak nakazuje postępować prawo unijne.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!