Tort z nadzieniem tytoniowym? Zobacz najciekawsze próby przemytu w 2014

Pomysłowość przemytników nie zna granic. Funkcjonariusze Straży Granicznej niemal każdego dnia zatrzymują osoby, które próbują przewieźć do Polski nielegalny towar. Papierosy schowane w butelkach po mleku, akumulatorze czy w cieście to tylko niektóre z przykładów ich „kreatywności”. W 2014 roku Straż Graniczna ujawniła przedmioty pochodzące z przemytu o łącznej wartości prawie 190 mln zł. Niektóre z prób przewiezienia przez granicę nielegalnych towarów były wyjątkowo trudne do wykrycia. Prezentujemy kilka z tych, które pomimo wielkiego wysiłku przemytników nie zakończyły się ich sukcesem.

Każdy schowek jest dobry3, Źródło Straż Graniczna

żródło: Inne

Według danych Komendy Głównej Straży Granicznej, funkcjonariusze w 2014 r. ujawnili przemyt o łącznej wartości 189 056 725 zł. Łącznie granice zewnętrzną UE w Polsce przekroczono 43 547 679 razy. Dziś w strukturze SG znajduje się 8 oddziałów (Morski, Warmińsko-Mazurski, Podlaski, Nadbużański, Bieszczadzki, Śląsko-Malopolski, Nadodrzański i Nadwiślański), 3 ośrodki szkolenia (w Kętrzynie, Koszalinie i Lubaniu) oraz Karpacki Ośrodek Wsparcia Straży Granicznej w Nowym Sączu. Strażnicy ochraniają granicę lądową RP o długości ponad 3,5 tysiąca km, a odprawy graniczne prowadzą na 71 przejściach granicznych: 19 drogowych, 14 kolejowych, 1 rzecznym, 18 morskich i 19 lotniczych. W szeregach SG pełni służbę ok. 15 tys. funkcjonariuszy.

Przejdź dalej i zobacz jak wyglądały najciekawsze próby przemytu w 2015.

Materiał został przygotowany na podstawie informacji dostarczonej przez Departament Komunikacji Społecznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

statystyki

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!