Co grozi za jazdę po alkoholu?

Rząd kontynuuje walkę z pijanymi kierowcami. Po znowelizowaniu przepisów przestępstwem ma być m.in. prowadzenie pojazdu bez uprawnień, gdy wcześniej zostały one odebrane kierowcy. Ponadto, osoby skazane za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, zgodnie z projektem będą musiały zamontować w swoim samochodzie blokadę alkoholową (tzw. alkolocki). Dowiedz się, jakie obecnie grożą kary za jazdę na podwójnym gazie.

piwo, alkohol

żródło: ShutterStock

Zgodnie z polskim prawem dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi wynosi <0,2 ‰ i <0,1 mg w wydychanym powietrzu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • hessol(2014-10-26 15:54) Zgłoś naruszenie 31

  W wielu państwach dopuszczalne jest 0.5 w niektórych nawet 0.8. Jakoś nikt tam nie robi problemu, może po prostu przecenia się wpływ alkoholu na prowadzenie pojazdu.

  Odpowiedz
 • zozole(2014-10-26 13:21) Zgłoś naruszenie 22

  Kierowca złapany po alkoholu powinien przy pierwszej "wpadce" tracić prawo jazdy na 24 miesiące, przy recydywie dożywotnia utrata uprawnień. Do tego w obu przypadkach grzywna rzędu 10.000 - 100.000 w zależności od dochodu.

  Spowodowanie zdarzenia z rannymi / zabitymi po pijaku (cokolwiek powyżej 0,00!) to dożywotni zakaz prowadzenia pojazdu i odpowiedzialność karna jak za usiłowanie zabójstwa.

  NAUCZY TO GNOJ... JEDNEGO Z DRUGIM ŻE MOŻE SOBIE SKOCZYĆ SAM Z MOSTU JAK MU ŻYCIE NIEMIŁE!!

  ps.
  straciłem żonę potrąconą przez pijanego DEBILA - wszystkich chętnych zapraszam do polemiki, gdy przez pijanego morderce stracą kogoś bliskiego...

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • MB(2014-10-27 10:02) Zgłoś naruszenie 12

  Po trzeźwemu jeżdżą jak debile, a co dopiero po pijaku. Kierowcy na drogach poruszają się z nadmierną prędkością, nie przestrzegają znaków, przepisów drogowych, na zakrętach nie zmniejszają prędkości. Mamy wąskie drogi przystosowane jeszcze do jazdy konnej, a nie samochodowej. Dziury na drogach, wybite przez ciężarowe i znaczny ruch pojazdów, to zmora. Gdzie są pieniądze z akcyzy na paliwo i podatki dochodowe ukryte w zakupionym paliwie?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!