Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Co grozi za jazdę po alkoholu?

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Zgodnie z polskim prawem dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi wynosi <0,2 ‰ i <0,1 mg w wydychanym powietrzu.
Zgodnie z polskim prawem dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi wynosi <0,2 ‰ i <0,1 mg w wydychanym powietrzu. / ShutterStock

Powiązane

Reklama

Komentarze(5)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • hessol
  2014-10-26 15:54:21
  W wielu państwach dopuszczalne jest 0.5 w niektórych nawet 0.8. Jakoś nikt tam nie robi problemu, może po prostu przecenia się wpływ alkoholu na prowadzenie pojazdu.
  1
 • zozole
  2014-10-26 13:21:12
  Kierowca złapany po alkoholu powinien przy pierwszej "wpadce" tracić prawo jazdy na 24 miesiące, przy recydywie dożywotnia utrata uprawnień. Do tego w obu przypadkach grzywna rzędu 10.000 - 100.000 w zależności od dochodu.

  Spowodowanie zdarzenia z rannymi / zabitymi po pijaku (cokolwiek powyżej 0,00!) to dożywotni zakaz prowadzenia pojazdu i odpowiedzialność karna jak za usiłowanie zabójstwa.

  NAUCZY TO GNOJ... JEDNEGO Z DRUGIM ŻE MOŻE SOBIE SKOCZYĆ SAM Z MOSTU JAK MU ŻYCIE NIEMIŁE!!

  ps.
  straciłem żonę potrąconą przez pijanego DEBILA - wszystkich chętnych zapraszam do polemiki, gdy przez pijanego morderce stracą kogoś bliskiego...
  3
  pokażodpowiedzi (1)
 • MB
  2014-10-27 10:02:34
  Po trzeźwemu jeżdżą jak debile, a co dopiero po pijaku. Kierowcy na drogach poruszają się z nadmierną prędkością, nie przestrzegają znaków, przepisów drogowych, na zakrętach nie zmniejszają prędkości. Mamy wąskie drogi przystosowane jeszcze do jazdy konnej, a nie samochodowej. Dziury na drogach, wybite przez ciężarowe i znaczny ruch pojazdów, to zmora. Gdzie są pieniądze z akcyzy na paliwo i podatki dochodowe ukryte w zakupionym paliwie?
  2
  pokażodpowiedzi (1)
Reklama
Reklama

Zobacz więcej