Sprawdź co może zmienić się w prawie spadkowym

W Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego toczą się obecnie prace nad reformą prawa spadkowego. Ostatnia większa nowelizacja dotycząca kwestii dziedziczenia miała miejsce w 2011 r. - mimo to w dalszym ciągu w systemie prawnym można znaleźć przepisy określane przez ekspertów jako archaiczne. Sprawdź jakich zmian w prawie spadkowym należy się spodziewać w najbliższym czasie.

Testament

żródło: ShutterStock

Testamenty ustne do likwidacji

Zgodnie z zapowiedziami Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego z polskiego porządku prawnego zniknie instytucja testamentów ustnych. Powód? Są one masowo fałszowane.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • Stach(2015-01-16 14:46) Zgłoś naruszenie 00

    Czy w pracy Komisji jest brana pod uwagę zmiana ustawy spadkowej dla małżeństw nie posiadających dzieci??? Czy w dalszym ciągu trzeba ciągać po sądach rodzeństwo żony, którzy mają swoje chaty , swoje dzieci swoje majątki a tu żeby przepisać mieszkanie po śmierci żony wszyscy są brani pod uwagę , CZY TO NIE JEST KOMUNISTYCZNA PARANOJA??? Proszę o odpowiedz!!!

    Odpowiedz
  • maro(2015-09-19 00:01) Zgłoś naruszenie 00

    Mi komornik zabrał całe wynagrodzenie nawet grosza nie zostawił żona z dzieckiem tynk ze ściany mają jeść ja tego nie rozumiem

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!