« Powrót do artykułu

Oświadczenie o niekaralności: Skazanie się zatarło? Nie w karnym rejestrze

Otrzymanie zaświadczenia o niekaralności może być trudne dla osób, które weszły w konflikt z prawem. Bo choć kodeks przewiduje, że po upływie określonego czasu skazany odzyskuje czystą kartę, to nie zawsze tak się dzieje.

Paragraf, prawo

żródło: ShutterStock

Paragraf

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (8)

 • Ja(2014-12-31 01:37) Zgłoś naruszenie 50

  Do TED ... pewnego wieczoru staliśmy na waskim chodniku ... szło dwóch szerokich i poprostu nas odepchnęło ... na nasza uwagę "co Ty taki szeroki?" zaczęli wyciagać ręce i po prostu dostali łomot stulecia ... zaraz przyjechała policja , nas na dołek ... po 48h zarzuty o pobicie policjantów na służbie ! za to mam sanki i brak możliwości znalezienia normalnej pracy ... normalny kraj ? odpowiedz sam ... nie opiszę oczywiście co nas spotkało na dołku bo te więzienia CIA i ich metody to pikuś ...

  Odpowiedz
 • Adi(2013-09-07 10:13) Zgłoś naruszenie 40

  Przecież mamy w Polsce regres tego prawa jeśli mozna go nazwac prawem Ci w rządzie i na "stołkach" są ponad prawem i co 4 lata legną do koryta by pasożytować na biednych ludziach,szarakach i pławią się naszym kosztem złodzieje i oszuści ;PIS ,PO ,SLD itp.

  Odpowiedz
 • Marek(2013-09-06 08:32) Zgłoś naruszenie 30

  I kto powinien za taki stan rzeczy odpowiadać przecież człowiek mógł przez czyjeś nie dopatrzenie stracić prace jedyne źródło utrzymania. A czy prawo nie jest dla wszystkich takie same, czy ten co nie dopilnował swojej pracy nie powinien ponieść konsekwencję stracić prace a na jego miejsce osoba prze którą straciła prace

  Odpowiedz
 • p.t.(2017-04-27 22:42) Zgłoś naruszenie 30

  w 2016 nadal istnieje ten problem!!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • OBROŃCA UCIŚNIONYCH(2019-02-26 09:24) Zgłoś naruszenie 10

  NIGDY W POLSCE NIE BĘDZIE NORMALNEGO PRAWA.JEŚLI NABROIŁEŚ NIGDY NIE BĘDZIESZ NORMALNIE ŻYŁ,BĘDZIESZ JAK TEN BANITA.NAWET JEŚLI PISAŁEŚ O ZATARCIE KARY TO I TAK NIE MASZ PEWNOŚCI ŻE JĄ ZLIKWIDUJĄ.TAKIE JEST PRAWO W POLSCE.TYLKO MUSISZ MIEĆ DUŻE SZCZĘŚCIE ŻEBY CIE TO SPOTKAŁO.

  Odpowiedz
 • Ted(2013-09-06 10:56) Zgłoś naruszenie 012

  Zatarcie kary jako takie powinno być ZLIKWIDOWANE !!! Pracodawca niech sam decyduje,czy chce zaryzykować i zatrudnić byłego złodzieja np.w ochronie mienia!!!

  Odpowiedz
 • ANNA(2018-02-16 10:58) Zgłoś naruszenie 00

  Osoba straciła prawo jazdy na rok w 2013r. opłaciła przyznaną grzywnę. Kiedy kończy się wpis do rejestru skazanych? gdzie to można sprawdzić i czy można ubiegać się o wypisanie wcześniej?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!