« Powrót do artykułu

Nie chcesz mieszkania z garażem? Nie kupisz go w ogóle

W umowie deweloperskiej mogą znaleźć się postanowienia, które zobowiązują konsumenta do nabycia lokalu łącznie z miejscem postojowym. Dotyczy to nawet sytuacji, gdy nabywca nie posiada samochodu. Do takiego wniosku doszedł Sąd Najwyższy.

nieruchomość, nieruchomości, klucze, dom, mieszkanie, deweloper

żródło: ShutterStock

W pierwszej dekadzie XXI w. posiadanie miejsca do parkowania samochodu jest integralnie związane z budownictwem mieszkaniowym, tak jak posiadanie piwnicy czy dostęp do suszarni?

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • Jarek(2013-07-04 11:32) Zgłoś naruszenie 01

    Ciekawe jest to orzecznictwo SN: w pierwszej dekadzie XXI w. posiadanie miejsca do parkowania samochodu jest integralnie związane z budownictwem mieszkaniowym, tak jak posiadanie piwnicy czy dostęp do suszarni. Bzdura. Piwnica owszem, każdy lokator jej potrzebuje. Suszarni w większości bloków nie ma. Spora część mieszkańców bloków nie posiada również samochodów, więc zmuszanie kogoś takiego do wykupienia miejsca postojowego nie jest w porządku. Argument, że to dlatego, że mamy I dekadę XXI w. jest śmieszny. A co to ma do rzeczy?

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!