« Powrót do artykułu

Notariusz i komornik szybciej sprawdzą księgi wieczyste

Bezpłatny dostęp do centralnej bazy danych ksiąg wieczystych i wyszukiwanie w systemie elektronicznym zapewni komornikom, notariuszom, sądom, prokuraturze, policji, administracyjnym organom egzekucyjnym oraz podatkowym znowelizowana ustawa o księgach wieczystych i hipotece, którą uchwalił w piątek Sejm. Pod jednym jednak warunkiem – uzyskane w ten sposób dane muszą być niezbędne do realizacji ich zadań ustawowych.

Korzystanie z internetu

żródło: ShutterStock

Nowe przepisy ułatwią komornikom zdobycie informacji o majątku dłużników

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • w kominiarce(2013-05-27 14:40) Zgłoś naruszenie 00

  no wspaniale, tylko komornik bez kontroli może być zwykłym zlodziejem podszywającym się pod państwowca

  Odpowiedz
 • tata2(2013-05-27 17:31) Zgłoś naruszenie 00

  Do nr 1
  A co, kredytu nie spłacasz czy alimenty ci ciążą?!

  Odpowiedz
 • kacperek(2013-05-27 18:12) Zgłoś naruszenie 00

  Z centralnej informacji ksiąg wieczystych dostałem pismo razem z przekazem na 30Pln opłaty skarbowej ,jako właściciel mieszkania z ustanowioną księgą wieczystą.Straszą mnie jeszcze"Uchylanie się od wniesienia opłaty powoduje wszczęcie procedury przewidzianej w ordynacji podatkowej i ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.Straszą ponadto,że nie będę miał dostępu do wydania zaświadczeń i odpisów z ksiąg wieczystych oraz dokonywania wpisów ".Toż to k...a rozbój w biały dzień.Niby wprowadzają system informatyczny przy którym robią przekręty i dodatkowo szukają frajerów na tych przekrętów dofinansowanie.

  Odpowiedz
 • Luk S.(2013-05-27 21:36) Zgłoś naruszenie 00

  Na jakiej podstawie Autor tego artykułu założyła, że nowelizacja ustawy o księgach będzie miała zastosowanie także do notariuszy ? Z brzmienia druku sejmowego moim zdaniem to nie wynika.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!