« Powrót do artykułu

Posłowie apelują o wstrzymanie likwidacji sądów rejonowych

Sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka przyjęła wczoraj stanowisko (dezyderat) skierowane do ministra sprawiedliwości. Posłowie postulują w nim odroczenie o trzy miesiące wejścia w życie rozporządzeń związanych z likwidacją 79 sądów rejonowych – jednego ze sztandarowych pomysłów resortu kierowanego przez Jarosława Gowina.

Sąd

żródło: ShutterStock

Sąd

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Artykuły powiązane

statystyki

Komentarze (5)

 • Matoł z wężem w kieszeni(2012-11-16 10:49) Zgłoś naruszenie 00

  Czemu oni tak bronią tych sądów, szkół i posterunków? W ich miejsce dostaną od administratora Zrzeszenia Regionów fabryczki nocników wz stalowymatoł i chodowlę wielobarwnych kwiatków na dopalaczach.

  Odpowiedz
 • rjaw(2012-11-16 09:36) Zgłoś naruszenie 00

  A czy pracujacy nad tymi przepisami wiedzą, że "uratowane" sądy staną się sądami funkcjonalnymi w rozumieniu nowego USP - a zatem będą zarządzane nie przez swojego dyrektora, a dyrektora przełożonego sądu okręgowego.

  Odpowiedz
 • petent kowalski.(2012-11-17 11:04) Zgłoś naruszenie 00

  I wreszcie. Co to za sąd z 6 sedziami w tym Rysiem Marianem Nowakiem, co nic nie robi i na niczym nie zna się. Nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie sedziego okręgowego. Hańba!

  Odpowiedz
 • mieszkaniec powiatu wolsztyńkiego(2012-11-17 14:43) Zgłoś naruszenie 00

  Nieprawdą jest ,że przekształcane są sądy rejonowe gdzie orzeka mniej niż 9-ciu sędziów. Patrz sądy rejonowe w NOWYM TOMYŚLU,WOLSZTYNIE i GRODZISKU WLKP. Zostaje ten ,który ma lepsze "UKŁADY" . Jest tylko problem , że nie wszyscy wiedzą przez kogo zadziałać.

  Odpowiedz
 • Marek(2012-11-19 09:08) Zgłoś naruszenie 00

  Czego nie ma jedności w sejmie jak ustawa emerytalna to była jedność i przeszła bo kto był za nia a za ta kto przeciwny należy sobie odpowiedzieć i pomyśleć jest to nie porządku dlaczego tyle błędów jest popełniane czemu to słuzy Rządzie powinny być młodzi politycy i zmiany (co poniektórzy posłowie powini odejść ,bo to nie zabawa w rządzenie lecz odpowiedzialność grupowa a dlaczego nie indywidualna ) Należy wykazać nazwiskami kto się sprzeciwł tej ustawie ?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!