« Powrót do artykułu

Pisma procesowe w sieci do końca 2013 roku

W sprawach cywilnych papierową korespondencję z sądem zastąpi komunikacja elektroniczna. Na razie będzie to możliwość, a nie obowiązek. Ci, którzy zdecydują się na ten sposób komunikacji, będą mogli wnosić drogą elektroniczną pozew oraz wszelkie inne wnioski. W ten sam sposób będą im także potem doręczane pisma z sądu.

prawo, komputer, internet

żródło: ShutterStock

Elektroniczne doręczenia to wkrótce będzie standard

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

 • praktyk(2012-11-12 09:12) Zgłoś naruszenie 00

  w przypadku ksiąg wieczystych po wprowadzeniu niedopracowanego i skomplikowanego systemu elektronicznego, czas potrzebny na rozpoznanie jednej prostej sprawy wydłużył się dwu-trzy krotnie. Są duże szanse że tak samo będzie tutaj...ot "reforma".

  Odpowiedz
 • rjaw(2012-11-13 09:02) Zgłoś naruszenie 00

  Ja się już boję każdej nowej reformy Ministerstwa Sprawiedliwości - choć muszę przyznać, że elektroniczny dostęp stron i pełnomocników do dokumentów (protokoły, orzeczenia) znacząco usprawnił pracę sekretariatów i ułatwia pracę pełonmocnikom. A wniosków o sprostowanie wcale nie ma wiecej. To nie dotyczy jednak drogiego systemu nagrywania.
  Więc wszystko można zepsuć.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!