Wreszcie można założyć firmę, poświęcając na to tylko jeden dzień

Udało nam się doprowadzić do tego, że dziś działalność gospodarczą zakłada się w ciągu jednego dnia i jednocześnie dokonaliśmy przeniesienia danych z 2479 ewidencji gminnych do CEIDG - mówi Dariusz Bogdan, wiceminister gospodarki o elektronicznej rejestracji przedsiębiorstw.

Dokumenty

żródło: ShutterStock

Zakładanie firmy

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • Marian Miśkiewicz Łódź(2012-01-12 19:53) Zgłoś naruszenie 00

  Wielki skok w przyszłość. Panie Ministrze dzięki za usprawnienie w systemie rejestracji firmy. To duża ulga. System sieci KSU miał wejść do projektu - kiedy?
  Liczymy na Pana słowo z 18.01.2011 r. w MG. Po prostu przyśpieszymy proces.
  Czekamy.

  Odpowiedz
 • rewizor(2012-01-13 10:08) Zgłoś naruszenie 00

  to coś jak ustawa o refundacji leków??Konstytucja lekową nazwaną a efekt doświadczamy codziennie

  Odpowiedz
 • Nowy na rynku..(2012-01-13 11:12) Zgłoś naruszenie 00

  Bzdura. Potwierdzenie profilu zaufanego wymaga wizyty w US, potem wypełnienie wniosku CEIDG i wizyta w Urzedzie miasta w wydziale ewidencji, tam owszem odwiedzimy 3 okienka czyli Potwierdzenie założenia działalności, US i ZUS gdzie Pani owszem pomoze wypełnić druk ale zanieśc go trzeba juz osobiscie do oddzialu ZUsu. Tak jest przynajmniej w Krakowie. Więc jak ktoś zdoła odwiedzić wszystkie trzy miejsca przechodząc wszedzie dlugie kolejki w 1 dzień to naprawde szacunek

  Odpowiedz
 • Adas(2012-01-15 20:17) Zgłoś naruszenie 00

  Co z tego że (teoretycznie) można założyć firmę w jeden dzień. W kilka godzin byle urzędas z urzędu skarbowego może zrujnować przedsiębiorstwo przez jeden grymas...!!!

  Odpowiedz
 • Telka(2012-03-27 16:04) Zgłoś naruszenie 00

  Witam, od strony formalno-prawnej polecam e-harmonogram. Tam dokładnie się dowiemy gdzie iść i ile czasu trwają procedury.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!