« Powrót do artykułu

Elektryczne hulajnogi będą uregulowane. Projekt określa maksymalną prędkość i zasady poruszania się po chodniku

Ministerstwo Infrastruktury przygotowało kolejną wersję przepisów, które określają zasady poruszania się hulajnogami elektrycznymi. W porównaniu do poprzedniej zmian jest mało, ale sporej wagi.

żródło: DGP

UTO na ścieżce, drodze i chodniku

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (7)

 • Osteoporoza (2020-05-18 09:47) Zgłoś naruszenie 114

  A ja bym chciała czuć się bezpiecznie na chodniku jako chodząca niepełnosprawna i juz nie najmłodsza,a nie bać się wyskakujacych zza plecow rozpędzonych rowerzystów,którzy mają pretensje i wrzeszczą ,że zmieniam kierunek,kiedy idę chodnikiem(!) Do tego teraz do kompletu hulajnogi i inne cuda.A ubezpieczenia komunikacyjnedla tych użytkowników chodnikow będą? Panstwo z ministerstwa to chyba nie wiedzą,że w wiekszosci naszego kraju ścieżki rowerowe to rzadkość,bo patrzą tylko z perspektywy stolicy,młodości (spokojnie-też się zestarzejecie i zachorujecie-kwestia czasu) i interesu wielkich firm posiadających te wypożyczalnie( a jak ten ostatni czynnik jest ujęty - wolę nie wnikać).Smutne,że tak dyskryminuje się najslabszych w ruchu publicznym.

  Odpowiedz
 • Max(2020-05-18 11:28) Zgłoś naruszenie 100

  A kto to będzie egzekwował. W chwili obecnej rowery teoretycznie nie mogą jeździć po chodnikach. W Warszawie bałwanki na veturillo nawet gdy obok jest ścieżka rowerowa robią slalom chodnikiem pomiędzy pieszymi (tak by było ciekawiej). Policja udaje, że tego nie widzi i nie chce widzieć.

  Odpowiedz
 • Pieszy(2020-05-18 14:30) Zgłoś naruszenie 92

  Elektryczne hulajnogi to zakała miast. W dodatku policja nie interweniuje i nie egzekwuje porządku na chodnikach.

  Odpowiedz
 • Max(2020-05-18 11:27) Zgłoś naruszenie 70

  A kto to będzie egzekwował. W chwili obecnej rowery teoretycznie nie mogą jeżdzić po chodnikach. W Warszawie bałwanki na veturillo nawet gdy obok jest ścieżka rowerowa robią slalom chodnikiem pomiędzy pieszymi (tak by było ciekawiej). Policja udaje, że tego nie widzi i nie chce widzieć.

  Odpowiedz
 • tdk(2020-05-18 08:38) Zgłoś naruszenie 30

  Gdzie tu odwrotność? ;) "...chciałyby wyeliminować np. ruch rowerów przy jednoczesnym dopuszczeniu UTO lub odwrotnie – dopuścić UTO przy jednoczesnym wyeliminowaniu ruchu rowerowego – mówi dr Hasiewicz"

  Odpowiedz
 • G. (2020-05-18 16:59) Zgłoś naruszenie 32

  Wpuścić UTO na jezdnie, niech się samochodziarze posuną.

  Odpowiedz
 • Paweł(2020-05-19 07:26) Zgłoś naruszenie 01

  Hulajnogi elektryczne tak, ale tylko na jezdni. To są pojazdy silnikowe. I obowiązkowe kaski dla użytkowników!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!