statystyki

Przepisy o UTO inne, ale później

autor: Piotr Szymaniak30.01.2020, 17:00
Ministerstwo Infrastruktury ponownie skieruje do konsultacji projekt nowelizacji kodeksu drogowego, który ma kompleksowo uregulować kwestie związane z urządzeniami transportu osobistego.

Ministerstwo Infrastruktury ponownie skieruje do konsultacji projekt nowelizacji kodeksu drogowego, który ma kompleksowo uregulować kwestie związane z urządzeniami transportu osobistego.źródło: ShutterStock

Ministerstwo Infrastruktury ponownie skieruje do konsultacji projekt nowelizacji kodeksu drogowego, który ma kompleksowo uregulować kwestie związane z urządzeniami transportu osobistego. Zalicza się do nich m.in. rolki czy hulajnogi (przynajmniej te z silnikiem). Dokument został wpisany ponownie do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów.

– Konsultacje zostaną powtórzone, ale tym razem już nie będą tak długie, jak przy pierwotnej wersji projektu – zapewnia Szymon Huptyś, rzecznik prasowy resortu. Wszystko dlatego, że zasadniczy trzon projektu zostanie ten sam, ale w szczegółach nowa wersja będzie się nieco różnić. Czego dotyczą różnice? Tego na razie przedstawiciele ministerstwa nie chcą ujawnić. – W tym momencie jest jeszcze za wcześnie, by zdradzać szczegóły, ale niedługo upublicznimy nową, zaktualizowaną wersję projektu – dodaje Huptyś.

To już pewne, że wbrew wcześniejszym obietnicom ministra Andrzeja Adamczyka nowych przepisów nie uda się uchwalić na wiosnę. Teraz, zgodnie z planem, w tym czasie można się spodziewać dopiero zatwierdzenia projektu przez rząd. Nie wiadomo też, czy nie zostanie wydłużony okres vacatio legis. W związku z określeniem parametrów technicznych takich jak rozmiar czy waga urządzeń objętych nowymi regulacjami – w procesie poprzednich konsultacji zgłaszano potrzebę wydłużenia okresu na dostosowanie się do zmian.


Pozostało jeszcze 74% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane