« Powrót do artykułu

Nie możemy pozwolić sobie na ponowne zawieszenie pracy sądów. Pora na rozprawy online [WYWIAD]

Większość społeczeństwa używa narzędzi informatycznych umożliwiających komunikację na odległość i trzeba wyjść temu naprzeciw - mówi adwokat Przemysław Rosati.

sąd rozprawy online

żródło: ShutterStock

sąd rozprawy online

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • radca(2020-04-26 23:48) Zgłoś naruszenie 11

    Pan Rosati ma świadomość, że dużą część kancelarii prawnych w Polsce utrzymujących się głównie z substytuci, zwłaszcza w dużych miastach upadnie?, że za tym będą ciągnąć się ludzkie tragedie, polegające na braku możności spłaty kredytów, leasingów, możliwości utrzymania rodziny? Co mają zrobić teraz Ci prawnicy? Poszukać gałązki w lesie, żeby się powiesić? Co więcej bardzo prawdopodobne jest to, że w ramach wideokonferencji zaczną pojawiać się fałszywi radcowie prawni/adwokaci, z tego powodu że nie będzie możliwości weryfikacji tożsamości/prawdziwości dokumentów. Wystarczający byłby obowiązek stawiennictwa w Sądzie zaplanowanego posiedzenia, w różnych pokojach, a nie tak jak zakłada rzekomy projekt - poza budynkiem Sądu.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!